A dokumentum szerint az összes körzet a gazdasági aktivitás növekedéséről számolt be a legutóbbi, március elején ismertetett felmérés óta eltelt időszakban. Az amerikai gazdaság motorjának számító fogyasztói költekezést tükröző kiskereskedelmi forgalom a legtöbb körzetben bővült, és stabilan nőtt a feldolgozóipar tevékenysége is.
Még az egyébként meglehetősen rossz helyzetben lévő munkaerőpiac is az élénkülés jeleit mutatta, a dolgozók felvétele változatlanul erőteljes volt a fellendülés motorjának számító feldolgozóiparban.
Az elemzés rámutat arra is, a gyártók igyekszenek áthárítani a fogyasztókra a nyersanyagok drágulása miatt megnövekedett termelési költségeiket, de ez a törekvésük eltérő sikerrel jár körzetenként és szektoronként. Mivel azonban a jelenlegi foglalkoztatási helyzetben a dolgozók nem igazán tudnak előállni béremelési követelésekkel, béroldalról nem volt inflációs nyomás.
Mindamellett a Bézs Könyv leszögezi: bár rövid távon további fellendülést várnak az egyes körzetekben, erős bizonytalanság is érzékelhető a vállalatok körében az észak-afrikai és a közel-keleti zavargásoknak az olajárra gyakorolt hatását illetően, és aggasztónak tartják a cégek a japán nukleáris katasztrófa következményeit is.
A Bézs Könyv megállapításait figyelembe veszi majd az amerikai jegybank kamatalakító Nyíltpiaci Bizottsága (FOMC), amely április 26-27. között tartja következő ülését.
MTI