Az egyebek között az internetes szolgáltatásokkal kapcsolatban elfogadott, úgynevezett adócsomag más szabályok mellett az adóztatás helyszínének meghatározását foglalta magában - ez a kérdés osztotta meg évek óta a tagországokat. Az Európai Bizottság és a tagországok túlnyomó többsége azt szerette volna, ha az adózás helye a termék fogyasztásának helyszíne lenne, míg egyetlen ellenzőként a számos szolgáltató cégnek otthont adó - összjövedelmének egy százalékát ebből szerző - Luxemburg a szolgáltatásnyújtás helyszínén adóztatott volna. A kialakult konszenzus keretében 2015-től a többségi akaratnak megfelelően alakul az adóztatás, de Luxemburgban még onnan kezdve is csak fokozatosan, 2019-re épül le teljesen a rendszer.
Kovács László az MTI-nek nyilatkozva nagy sikernek nevezte a megállapodást. Veres János sajtótájékoztatóján elmondta, hogy felszólalásában arra helyezte a hangsúlyt: olyan megoldást nem tud elfogadni, amely tartósan meghagyott volna bizonyos áfahányadot Luxemburgnak, mert az más szolgáltatások esetére is precedenst teremthetett volna.
Tárgyalták a miniszterek azt a kérdést is, hogy maradhatnak-e az idén, illetve a jövő év végén megszüntetendő - még a csatlakozási szerződésben szereplő - kedvezményes áfakulcsok Csehországban, Cipruson, Máltán, Lengyelországban és Szlovéniában bizonyos termékekre (köztük építési munkálatokra, gyógyszerekre, könyvekre, éttermi szolgáltatásokra, gasztronómiai termékekre).
Megállapodtak abban, hogy a brüsszeli bizottság jövő nyáron szélesebb nézőpontú javaslatot terjeszt elő a kedvezményes áfakulcsok kérdéséről. Kovács László azonban jelezte, hogy a testület 6 hónap alatt olyan átfogó javaslatot nem tud kidolgozni, amely minden egyes tételre kiterjed, csupán a legfontosabbak és legsürgősebbek áttekintéséről lehet szó.
A biztos szerint szükséges rendezni például a nagy munkaigényes szolgáltatások csökkentett áfakulcsát (amelyet csak 2010-ig rendeztek) vagy az éttermi szolgáltatások kulcsát, ahol tizenegy ország használ csökkentett rátát, de más államok is szeretnének. Később Brüsszel valószínűleg egy másik javaslatot is beterjeszt a maradék termékkörben.
Ahhoz viszont, hogy a jövő nyáron ismertetendő javaslatot nyugodt körülmények között meg lehessen vitatni, a miniszterek szükségesnek látták, hogy az említett, az új EU-tagállamoknak járó kedvezmények közül azokat, amelyek az említett termékekre vonatkoznak, hosszabbítsák meg. Különben olyan helyzet alakulhatott volna ki, hogy előbb vissza kell térniük az átlagos kulcsra, majd újra a kedvezményes kulcsra - fejtette ki Kovács László.