EUR/HUF (268,50 – 271,00): Sikerült áttörni a 270-es árfolyamszintet, 271-ről majdnem 269-ig esett az EUR/HUF kurzusa. Jó formában vannak a régiós devizák is, a korona és a zloty is kerek mérföldkövekhez érkeztek, az EUR/CZK 26 havi csúcsán, a 24,00-es értéket, az EUR/PLN 3,90-es szintet ostromolja. Az euró lendülete a dollárral szemben forinterősödést generál, pánikhangulatról sem beszélhetünk az egyiptomi helyzet kapcsán, sőt inkább megnyugodni látszik a piac, így nő a kockázatvállalási hajlandóság a feltörekvő országok piacán. Tegnap a hosszabb lejáratokra szépen estek a magyar papírok hozamai, Magyarország 5 éves CDS felára majdnem 30 pontot esve 311-es értéket mutat, ekkora esésre június eleje óta nem volt példa. Arra egyelőre nem számítunk, hogy az árfolyam a közeljövőben tartósan képes lenne 270 alatt lehorgonyozni, erre fundamentálisan akkor lenne reális esély, ha a február második felében bejelentendő strukturális reformintézkedéseket az előzetes várakozásoknak megfelelőnek ítélné a piac.
EUR/USD (1,3775 – 1,3875): A többségében jó vállalati hírek, és pozitív makroadatok támogatják az eurót, gyengítik a dollárt, de úgy is fogalmazhatnánk, hogy ütik a dollárt a kockázatkerülés alábbhagyásával. A vártnál rózsásabb képet mutató ISM-index optimizmust hozott a tőzsdékre, a Dow Jones index két és fél éves csúcson zárt, és a tokiói tőzsdeindex is közel 2 százalékos pluszban szerepel, a Toyota és a Casio szép gyorsjelentéseinek köszönhetően. A pénteki nonfarm-payroll adat előhírnökét, az ADP számokat teszik ma közzé, ami az előzetes várakozások szerint 140.000 fős foglalkoztatottság bővülést sejtet. Ha ennél jobb lesz az adat, akkor az EUR/USD célba veheti az 1,39-et is, ha abból indulunk ki, hogy az utóbbi napokban a jó amerikai makroadat dollárgyengülést eredményezett.
CHF/HUF (208,50 – 211,50): Moderáltabban, de a frank is veszít az értékéből a forinttal, illetve az euróval szemben. Ma reggel 209 alatt is megfordult a CHFHUF kurzus a bankközi piacon, amire legutóbb november végén volt példa.