A korábbi törvényi szabályozás szerint a tíz százalékos kulcs alkalmazásának feltételei a következők voltak: az adózó nem vett igénybe adókedvezményt; legalább a minimálbér másfélszerese után megfizeti a járulékokat; átlagos állományi létszáma legalább egy fő. Ezen adókulcs alkalmazása "de minimis" támogatásnak minősült, és ötmillió forintig lehetett igénybe venni.
Január 1-től az adóalapnak meg kell egyeznie legalább a nyereségminimum összegével; az adózónak rendezett munkaügyi kapcsolatokkal kell rendelkeznie; legalább a minimálbér kétszerese után meg kell fizetnie a járulékokat; az adóalap 6 százalékát lekötött tartalékként kell nyilvántartani az adóév végén, és legfeljebb négy év alatt adott befektetési célokra fordítani. Az igénybevétel felső határa ötmillióról ötvenmillió forintra nőtt.
A PwC szerint ezek a változások új lehetőségeket nyitnak a befektetési tartalékként leköthető évi hárommillió forint felhasználására, s a befektetések jelentős értéket képviselhetnek a cégek számára.