2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A The Wall Street Journal című amerikai üzleti napilap európai kiadásának (WSJE) internetes oldalán olvasható beszámoló szerint a társasági adóval kapcsolatos magyar politika instabilitási tényezőt jelent az országban tevékenykedő cégek számára.

Magyarország tavaly váratlanul és visszamenő hatállyal rendkívüli adókat vetett ki egyes, kiválasztott szektorok nagyvállalataira - olvasható a cikkben. A szerző hozzátette: a kormány a múlt héten újabb ütést mért a nagyvállalatokra, amikor bejelentette, hogy a korábbi tervekkel ellentétben mégsem csökkenti a társasági adó mértékét.

A WSJE emlékeztetett arra: Magyarország azt fontolgatta, hogy a következő év január 1-től 19-ről 16 százalékra csökkenti a társasági adót azon vállalatok esetében is, amelyek forgalma meghaladja az évi 500 millió forintot. Az ennél kisebb forgalmú cégek esetében már tavaly - ez évi hatállyal - levitték 16 százalékra ezt az adókulcsot.

"A Magyarországon üzleti tevékenységet folytató nemzetközi vállalatok már hangot adtak frusztráltságuknak a jelenlegi kormány adópolitikája miatt" - írta a lap.

Vahl Tamás, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara elnöke azt mondta a WSJE-nek, hogy a német cégek a június végén záruló magyar EU-elnökség után meg akarják vitatni a kormánnyal az adóintézkedéseket. Németország a legnagyobb külföldi befektető Magyarországon - jegyezte meg az amerikai üzleti lap.

"A kormányt nagyon nehéz elérni az EU-elnökség miatt, valamint az alkotmányozási folyamat következtében" - idézte a WSJE Vahl Tamást. A kamarai elnök azt mondta, szervezete együtt kíván működni a kormánnyal olyan adórendszer kialakításában, amely segítené a fenntartható költségvetésre irányuló kormányzati célkitűzést, és biztosítaná a kiegyensúlyozott teherviselést.

A WSJE emlékeztetett a tavaly kivetett válságadókra, és azt írta, hogy "sok vállalat aggódik, mi jöhet még".

"Megértjük a motivációkat, de kiszámíthatóságot szeretnénk tapasztalni a környezetünkben. Az intézkedések kemények voltak, és hirtelen jöttek, növelve az instabilitást" - idézte az újság Christopher Mattheisent, a Deutsche Telekom AG többségi tulajdonában levő Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgatóját.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!