Mivel ez a nyár volt a valaha mért legmelegebb a Föld északi féltekéjén, ezért nem meglepő, hogy Mészáros Lőrinc is egyre nagyobb fantáziát lát az ásványvizes bizniszben. A felcsúti sikerembernek októbertől már három vizes cége lesz: övé az Aqua Lorenzo Kft., ami a Veritas és a Minera ásványvizeket csinálja Albertirsán, 2015 elején alapította a milliárdos vállalkozó a Vivienvíz Kft.-t, és most októbertől kezdi tevékenységét az Aqua Vivien Kft.
Már június 27-én megszületett a döntés, hogy a Vivienvíz Kft.-ből kiválik az Aqua Vivien Kft. szeptember 30-ig. A nyilvános adatbázisokban pedig látható, hogy október 1-től bejegyezték az új társaságot. Hogy miért van szüksége még egy ásványvizes cégre Mészáros Lőrincnek, az még kicsit ködös, de a két cég fióktelepei alapján már lehet következtetéseket levonni. Mindenesetre a jegyzett tőkéje az Aqua Vivien Kft.-nek lesz sokkal több (404 millió forint), a fióktelepe pedig Bicskén lesz.
Szeptember 30-ig ez a bicskei cím a Vivienvíz Kft.-hez tartozik, utána viszont tőle megörökli az új vállalkozás. A közlekedése remek, hiszen a G7 még 2019-ben megírta, hogy 2 milliárdos autópályalehajtót kap Mészáros Lőrinc ásványvizének palackozóüzeme.
A térség fő víztároló képződménye a triász kori karsztosodott, repedésekkel sűrűn átjárt dolomit. A palackozó vízbázisát két kút adja.
- szól a Vivienvíz bemutatkozása. A jövőben viszont már az Aqua Vivien fog itt tevékenykedni. Az ügyvezető is átigazol az új cégbe: Gavrucza Zsuzsa a kivált társaság ügyeit fogja intézni.
Az ásványvizet előállító Vivienvíz Kft.-t 2015 elején alapította a milliárdos vállalkozó, aki Búzakalász 66 Kft. és a Talentis Agro Zrt.-én keresztül tulajdonolja a céget. Forgalom szempontjából eddig 2018 volt a társaság legjobb éve, akkor 695 millió forintot könyvelhettek el. Tavaly viszont új rekord született: 899 millió forintos árbevételnek örülhetnek az ásványvizes cégnél. A bicskei címről októbertől elköltöznek, így már csak Karcagon lesz fióktelepük.
Az Átlátszó írta meg idén márciusban, hogy Mészáros Lőrinc 3,3 milliárd forint költségvetési támogatást kapott „csomagolóanyag üzletága versenyképességének növeléséhez”. A pénzből PET hulladék hasznosító üzem készül Karcagon. A Vivienvíz új ügyvezetője Bauer Orsolya lesz, aki egyúttal a GREENPET Recycle Kft. vezetője is. A hulladék újrahasznosítással foglalkozó társaságnak szintén a karcagi címen van fióktelepe és köze van a felcsúti cégbirodalomhoz.
A tulajdonosa ugyanis a STATUS NEXT Környezetvédelmi Magántőkealap, amely a Mészáros Lőrinc birtokában lévő Status Capital által kezelt befektetési alap. A G7 cikke szerint a karcagi üzem évi nyolcezer tonna PET-palack-alapanyag előállítására képes. A feldolgozót érdekes körülmények között szerezték meg az Aquarius-Aqua köré szerveződő cégcsoporttól. Egy időben a hazai ásványvízpiac legnagyobb szereplőjének számítottak, és üdítőből is jelentős mennyiséget palackoztak, de a csoport bedőlt. Az üzem pedig a felszámolási eljárás megindítására irányuló kérelem benyújtása és a felszámolás tényleges megindítása között landolt a felcsúti gazdagember holdudvarában.
A PET-feldolgozót az alig nyolc nappal korábban bejegyzett Greenpet Recycle nevű cég vette meg
- írta a lap. A fiatal vállalat tulajdonosa az említett magántőkealap, aminek legfőbb funkciója legtöbbször épp az, hogy a tényleges magánszemély tulajdonost elfedje, de erről a tőkealapról egy korábbi versenyhivatali bejegyzésből már kiderült, hogy a Mészáros-csoporthoz tartozik. Eleve a komplett Aquarius-Aqua a felcsúti cégháló része lett: a GVH 2021-ben hagyta jóvá, hogy az Aqua Lorenzo Kft. felvásárolja az ország legnagyobb ásványvíz-gyártó üzemét Albertirsán, és a kiskerláncokban kapható alsókategóriás ásványvizek gyártóját.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) körképe szerint a nyolcvanas években az egy főre jutó ásványvíz fogyasztás évente 3 liter körül mozgott, ma már meghaladja a 130 litert. Ezzel az értékkel az Európai Unióban az első öt ország között van Magyarország. Évente mintegy 1200-1300 millió liter ásványvíz kerül piacra. Elvileg 2024. január elsejétől kötelezően visszaválthatóak lesznek a PET-palackok. A gyártók pedig nem is rejtik véka alá, hogy a plusz fizetnivalót be fogják építeni az árakba jövő januártól.