Több olyan céget is talált a Szabad Európa, amelyik az utóbbi években csak a Diákhitel Központtól (DHK) kapott jelentősebb megbízást. A portál a legérdekesebbnek a Troia Média Kft.-t hozta fel, melynek tulajdonosa, Trentin Balázs ma már a Magyar Péter korábbi DHK-vezető Tisza Pártjának támogatója. A kft. a DHK-val a diákhitel „valószínűsíthető hatása a nemzetgazdaságra”, valamint egy előrejelzés a „hallgatói hiteltermékek várható gazdasági hatásairól” tartalmú tanulmányok elkészítésére szerződött 2021 végén 13,34 millió forint összegben.
A Magyar Péter vezette DHK-tól származott az AC Humán Kft. bevétele szinte teljes egészében 2020 végén, mikor a cég 14,7 millió forintos szerződést kötött „vezetői és munkatársi kompetenciamodell” kidolgozására, illetve workshopok tartására.
A Varius Consulting Kft. 2019 őszén szerződött le a DHK-val „A Diákhitel Központ Zrt. hitelnyújtási tevékenységnek, mint alaptevékenységnek az újra gondolása (sic!) egy üzletfejlesztési stratégia és akcióterv tanulmány keretein belül” témájában, ezért a kft. csaknem 46,8 millió forintot számlázott ki az állami cégnek.
Az állami megbízásokkal alaposan kitömött Alapjogokért Központ kutatási igazgatójának, Bozsonyi Károlynak cégével a Mestint Kft.-vel is Magyar Péter írta alá a DHK szerződését. A 2020 végén kelt dokumentum szerint Bozsonyi cége azt vizsgálta, hogy a Covid milyen hatással volt a középiskolások és egyetemisták élethelyzetére.
Ugyancsak érdekes a DHK-nak a First Voice Kft.-vel kötött két szerződése. Az egyiket 2020 végén kötötték reprezentatív kutatás elvégzésére a szak-, és felnőttképzésben érdekeltek körében egy új képzési hitellel kapcsolatban 12 millió forintért. A Szabad Európa kiemeli, a szerződést 2020. december 2-án írta alá Magyar Péter és a First Voice egyik vezetője, de a megállapodás második fejezete szerint erre a napra a cégnek már össze kellett állítania a kérdőívet és leegyeztetni a DHK vezetőivel. A másik megállapodást egy évvel később, 2021 végén kötötték egy tanulmányra 13,9 millió forintért, ami azt elemzi, hogy az elmúlt húsz évben „jelentett-e segítséget a Diákhitel a magyar egyetemi hallgatók számára”, illetve „hogyan változott a hitelt felvevők munkaerőpiaci helyzete a hitel hatására”. Itt a lap azt húzza alá, hogy a kontraktus december 3-án jött létre, ehhez képest december 6-ig már el kellett végezni az adatfelvételt és december 10-ig leadni a tanulmány vázlatát. 2021. december 3-a péntek volt, így a First Voice-nak a következő szombat-vasárnap kellett elvégeznie az ezerfős felmérést.
Emlékezetes, Magyar Péter nem sokkal színre lépése után interjút adott a Partizánnak, ahol azt mondta, a DHK vezetőjeként állítása szerint felülről jelezték neki, hogy a szerződéseket alá kell írnia.