2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Pedig Kim Dzsong Un nemrég azt ígérte Donald Trumpnak, hogy befejezik ezt a tevékenységet.

Észak-Korea egy vagy két új, folyadékmeghajtású interkontinentális ballisztikus rakétát épít abban az üzemben, ahol az Egyesült Államok területét fenyegető első ilyen fegyvert gyártották - adta hírül a Washington Post című amerikai napilap.

Névtelenül nyilatkozó tisztségviselőkre hivatkozva a lap hétfőn azt írta: az amerikai hírszerzés rakétagyártásra utaló jeleket talált a Phenjan külvárosában fekvő szanumdongi kutatóintézet területén. Ez azt jelentheti, hogy a rakétái leszerelésére és az atommentesítésre tett ígérete ellenére Észak-Korea nem adta fel fegyverkezési programját.

Itt még mindenki vidám: Donald Trump és Kim Dzsong Un az USA-Észak-Korea csúcson, 2018. június 12-én. (fotó: MTI)
Itt még mindenki vidám: Donald Trump és Kim Dzsong Un az USA-Észak-Korea csúcson, 2018. június 12-én. (fotó: MTI)

Mindez egybecseng azokkal a hírekkel, amelyeket Mike Pompeo amerikai külügyminiszter közölt a múlt héten az amerikai szenátus külügyi bizottságával. Pompeo szerint Észak-Korea továbbra is üzemanyagot állít elő atombombáihoz. Az amerikai diplomácia vezetője ennek ellenére azt javasolta, hogy Washington folytassa a párbeszédet Phenjannal.

A Kim Dzsong Un észak-koreai vezetővel Szingapúrban lezajlott történelmi találkozóját követően Donald Trump amerikai elnök azzal büszkélkedett a Twitter internetes közösségi oldalon, hogy vége az észak-koreai nukleáris fenyegetésnek. Kim a szingapúri csúcstalálkozón és a Mun Dzse In dél-koreai elnökkel folytatott panmindzsoni találkozóján is ígéretet tett arra, hogy az atommentesítésen fog dolgozni. Észak-Korea ugyanakkor nem részletezte, hogyan képzeli el a folyamatot.

Eközben Phenjan és Szöul kedden magas rangú katonai tárgyalásokat folytatott a két Korea határán fekvő demilitarizált övezetben. Már másodszor került sor hasonló egyeztetésre a szomszédos országok között Kim és Mun áprilisi csúcstalálkozója óta.

A két küldöttség szakértők szerint a határon állomásozó katonák lefegyverzéséről is tárgyal. A legutóbbi magas rangú találkozón a két Korea megegyezett arról, hogy helyreállítják a katonai kommunikációs vonalakat a Japán- és a Sárga-tenger térségében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!