Féléves TAJ-hátralékkal ki kell fizetni a kórházi ellátást
Tovább szigorítják a társadalombiztosítási járulékot nem fizetők életét. Aki bármilyen okból nem fizette az illetéket, és ennek összege több, mint féléves hátralék, annak a szükséges kórházi kezelést ki kell fizetnie. Legalábbis erre lehet következtetni a legfrissebb Magyar Közlönyből.
Az egészségbiztosítási szolgáltatásokról szóló kormányrendelet új bekezdéssel módosult, nevezetesen azzal, hogy ha valaki nem fizeti a társadalombiztosítási járulékát hat hónapon keresztül, viszont muszáj kórházi ellátást igénybe vennie, akkor ez nem jogosítja fel őt arra, hogy a hat hónap kifizetésével utólag kiválthassa az egészségügyi ellátásra való jogosultságát.
Mindez arra enged következtetni, hogy nem csak a féléves járulék összegét, de a kórházi kezelést is ki kell fizetnie az illetőnek.

Tehát míg korábban három hónapos fizetésképtelenség után vált érvénytelenné a TAJ-kártya, most hat hónap után lesz érvénytelen, viszont pusztán a féléves díj kifizetésével nem áll vissza automatikusan az egészségügyi biztosítás állapota.
Jó tudni, hogy 2020. július 1-jétől a NAV fokozott figyelemmel kíséri az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre kötelezetteket, ezért a magánszemély biztosítási jogviszonyának, illetve jogosultságának megszűnéséről is rövid időn belül értesül. Ezt követően 8 napon belül az adóhatóság olyan tájékoztatást küld a fizetésre kötelezettnek, mely tartalmazza a fizetési kötelezettségre, és az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságra vonatkozó szabályokat. A NAV a járulékfizetési kötelezettséget az adószámlán előírja, a befizetéseket pedig nyilvántartja. Aki jogosulatlanul veszi igénybe a közegészségügyi intézményeket, arról úgynevezett „kapcsolati kód” feltüntetésével tájékoztatják a NAV-ot.
Arról is írtunk már korábban, hogy jövőre emelkedik a társadalombiztosítási járulék összege. A havi 7710 forint a 2020. júliusi infláció mértékével fog emelkedni, azaz hozzávetőleg napi 216 forinttal, így jövő év januárjától már közel 8000 ezer forintotkell havonta.
Jól jönne 1,5 millió forint?
A Bank360.hu és az Mfor kalkulátora alapján az alábbi törlesztőrészletekre számíthatsz, ha másfél millió forintra van szükséged:
A Raiffeisen Bank személyi kölcsöne 30 253 forintos törlesztőrészlet mellett lehet a tiéd 60 hónapos futamidővel. A THM-plafon miatt ezt az összeget 2021. januártól kell fizetni, év végéig 28 410 forint a havi törlesztőrészlet. Az Erste Banknál az induló törlesztőrészlet 28 721 Ft, majd 2021. januártól 32 355 forint, míg a Cetelemnél 28 721 forint a kezdő törlesztőrészlet, később pedig 32 643 forint. Másfajta kölcsönt keresel? Ez a kalkulátor segíthet megtalálni azt a hitelt, amit keresel.