Több mint 2,1 milliárd forintos bevételével és a 3,3 milliárd forintot meghaladó kiadásával a Fidesz a legnagyobb költségvetésű hazai párt, ebben azért sok meglepetés nincs. Az „ezüstéremért” viszont nagy a verseny: bevételeket tekintve a Demokratikus Koalíció 973,5 milliós összege megelőzi a Momentum 867,4 milliós főösszegét, ha azonban a kiadásokat vesszük górcső alá, azt látjuk, utóbbi 841,3 millió forinttal az ellenzéki térfél leginkább pénzszóró pártja, míg a DK kevesebb mint 526 millió forintos kiadási főösszege csak a negyedik legnagyobb. Ebben a rangsorban megelőzi őket az MSZP, akik 2023-ban 632,4 millió forintot költöttek el, szemben 503 millió forintnál is kevesebb bevételeikkel.
Az országos listán legalább 1 százalékot elért, de az 5 százalékos küszöböt el nem ért formációk közül a Magyar Kétfarkú Kutya Párt 117,9 millió forint bevételt ért el, vele szemben kevesebb mint 112,2 millió forintot költött el. A náluk gyengébben szereplő Megoldás Mozgalom (Memo) azonban 135,4 millió forint bevétellel zárta 2023-at, kiadásai pedig 142 millió forintra rúgtak.
Hogy a két mikropárt közül hogyan lehetett mégis vastagabb pénztárcájú a választáson gyengébben muzsikáló Megoldás Mozgalom? Ennek oka az egyéb támogatások között keresendő. A pártok magánszemélyektől is elfogadhatnak adományt, de az éves szinten 500 ezer forintot meghaladó volumen esetében ezt nevesítve fel kell tüntetni a beszámolóban. A Memonál egyetlen ilyen személy volt:
a pártalapító Gattyán György, aki nem kevesebb mint 113,2 millió forintot utalt az általa gründolt politikai formáció számlájára,
és ezzel toronymagasan ő lett a legbőkezűbb párttámogató az egész országban.
Az egyéni támogatók versenyében a második legadakozóbb nemhogy utcahosszal, de több körrel lemaradva a tehetős családból származó LMP-s Ungár Péter, aki 8 millió 950 ezer forinttal segítette pártját, míg a képzeletbeli dobogó legalsó fokáért nagy volt a verseny: az MSZP-s Tóth Bertalan 4 millió 840 ezer forintjával épphogy megelőzött két európai parlamenti (EP-)képviselőt, a fideszes Deutsch Tamást (4 millió 184 ezer forint) és a DK-s Ara-Kovács Attilát (4 millió 40 ezer forint).
A magánszemély adományozókat összességében tekintve a DK volt a legjobb helyzetben, összesen 153,9 millió forintot kalapoztak össze, ennek nagyjából felét 76 többé-kevésbé ismert politikusuk adta. A Memo Gattyán György 113,2 millióján kívül még 55 ezer forint mikroadományt gyűjtött, míg a harmadik helyen az MSZP „végzett”: 28 szocialista politikus 39,7 millió, míg további kisebb adományozók 46,6 millió forinttal járultak hozzá a párt működéséhez, így az adományok összege az ő esetükben 86,3 millió forintot tett ki. Meglepetésre ebben az összehasonlításban a negyedik legkedveltebb a Kutyapárt, ahol két magánszemély adott összesen 1,5 millió forintot (az élen a Münchenben dolgozó üzletember, Buday Lénárd áll 760 ezer forinttal), míg
magánszemélyek kisebb támogatásaiból Kovács Gergelyék csaknem 62,5 millió forintot szereztek.
A kormánypártok soraiban a Fidesz 13 személytől (főleg EP-képviselőktől) összesen 16,3 millió forintot kapott, további mikroadományokból pedig 35,9 millió forint jött össze nekik. A KDNP esetében 5 politikusuk adott összesen 3,5 millió forintot (a legbőkezűbb Azbej Tristan államtitkár volt 996 ezer forinttal), emellett további 9 millió forint adomány is érkezett 500 ezer forintot el nem érő jótevőiktől.
Érdekesség, hogy miközben a Fidesznél és a DK-nál találunk a 2023. évi jelentős támogatók között EP-képviselőket, addig a Momentum két, illetve a Jobbik egyetlen strasbourgi delegáltjának nevét nem olvashatjuk az 500 ezer forintnál nagyobb összegű adományozók között.
Takarékos Mi Hazánk, pénzszóró Jobbik
Kiadási oldalon a működésre fordított költségekben (alkalmazottak, szolgáltatások igénybe vétele stb.) is a Fidesz áll az élen 1,9 milliárd forinttal, a második helyen a Momentum végzett csaknem 417 millióval. Az MSZP-nek 255,4 millióra, a KDNP-nek 250,3 millióra rúgtak ilyen kiadásai.
Politikai tevékenységre a Fidesz majdnem 1,3 milliárd forintot költött, itt is a Momentum a második 392,5 millió forinttal, a DK ilyen jellegű költségei 337 millió, az MSZP-é pedig 374,1 millió forintra rúgtak. Ügyesnek tekinthető a Mi Hazánk gazdálkodása: mivel a radikális pártot kevesebb mint 26 millió forintból működtették, így Toroczkai Lászlóék politikai tevékenységre 185,6 millió forintot költhettek el. Korábbi pártjuk, a Jobbik épp ezzel ellentétesen gazdálkodott: miközben működésre 285,5 millió forint ment, a politikai tevékenység kiadása csak 47,7 millió forintot tett ki.