2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A korrupció elleni küzdelemről elhíresült ellenzéki politikus kemény szavakkal kritizálta a kormány javaslatcsomagját, melyet a 3000 milliárd forintos uniós források megszerzése érdekében nyújtott be.

Komolytalannak nevezte a kabinet hétfő este benyújtott „korrupciógátló” javaslatait Hadházy Ákos. A független országgyűlési képviselő a közösségi médiában közzétett posztjában azt írja, a kormány

„az orránál fogva akarja vezetni az EU-t”.

A négy törvény apró módosításáról itt írtunk:

Rámutat, az, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) „technikailag, helyszíni vizsgálatok egyszerű biztosításával »segíti«” az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) munkáját, semmit nem jelent, mivel a kabinet nem fél a szervezettől. Hangsúlyozza, az OLAF csak utólag, évek elteltével tárhat fel bizonyítékokat, és semmilyen elrettentő szerepe nincs, mivel senkit nem vihet bíróság elé, ráadásul jelentései csak akkor válnak nyilvánossá, ha azt a kormányzat is engedi.

„A tolvaj politikust csak két dolog gátolhatja, a bíróságtól és a nyilvánosságról való félelem. Na erre a kettőre pont nem jó az OLAF”

– írja a posztban Hadházy, aki hozzáteszi, ez egy kis kapacitású szerv, amelyben „egy-egy országra 4-6 inspektor jut”. Ráadásul – írja – a NAV a vizsgálatot csak a helyszín biztosításával segíti. Hadházy arra is felhívja a figyelmet, hogy a magyar szerv adott esetben az elkövetőt is segítheti, ha – veti fel az ellenzéki politikus – „mielőtt az OLAF meglepetésszerűen kimegy mondjuk Tiborczhoz és esetleg NAV-os segítséget kér, valaki mit ad Isten, előre odaszól a vizsgálatról”.

A közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok (kekva) kuratóriumi és felügyelő bizottsági összeférhetetlenségét szabályozó tervezetről ugyancsak lesújtó Hadházy véleménye. Úgy látja, „a javaslat homályos, elkeni az egészet”, illetve arról, hogy a testület mondhassa ki az összeférhetetlenséget, így vélekedik:

„azt is jól tudjuk, hogy a fideszes alapítványok »civil« tagjainak többsége is a hatalomhoz végtelenül lojális talpnyaló”.

Kedd reggel az ATV Start című műsorában Ujhelyi István szocialista EP-képviselőt is a fideszes javaslatcsomagról kérdezték, erről itt számoltunk be:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!