A nagy múltú ipari vállalatnak - a FÉG, azaz a Fegyver és Gázkészülék Gyár jogelődjét 1981-ben alapították - stabil beszállítói pozíciója miatt eddig nem is volt érdeke a saját márka reklámozása. Sőt, egyes nagy forgalmazók és készülékgyártók ma is a teljes készüléket velük gyártatják, csak a márkanevüket kérik felragasztatni a termékre és a csomagolásra.
Az MPF-FÉG a világon először kezdett el energiatakarékos konvektorokat gyártani, és ma az övék Európa legnagyobb radiátorgyártó üzeme is. Több olyan speciális részegységet állítanak elő, amelyek nélkül ma elképzelhetetlen lenne a modern fűtéstechnika. A piaci és energetikai igények változását követve bekapcsolódtak a hőszivattyú-gyártásba is és ezt is világszínvonalon végzik.
A FÉG, amely több tulajdonosváltást is megélt, már több mint tíz éve MPF-FÉG néven müködik és a svájci Fég HVAC Holding AG leányvállalata, amely már rendelkezik maláj és kínai gyártó cégekkel is. Ez a vállalat 2023-ig az MPF-csoporthoz tartozott, de 2024. januártól önálló csoportként működik tovább és változatlanul a harmadik leggazdagabb magyar, Felcsuti Zsolt és a menedzsment többségi tulajdonában áll.
Az MPF-FÉG, amely 2023-ban 140 milliárd forintos árbevételt ért el, azon kevés cégek egyike, amely képes speciális hőszivattyú-rendszereivel megoldást kínálni a régi radiátoros fűtéssel rendelkező épületek energetikai korszerűsítésére.
A cég által itthon gyártott, de ma a piacon beszerezhető legkorszerűbb és hatékony hőszivattyús rendszerekkel váltható fel a korszerűtlen és elavult kazánfűtéses technika.
Ezt az R290-es technológiára épülő berendezést Európában elsők között fejlesztette és kezdte el gyártani a FÉG. Jelenleg a konkurens gyártók még nem tudnak hasonló hatásfokú készüléket kínálni. A korábbi és jelenleg kapható hőszivattyú-típusokkal szemben a FÉG terméke egyedül alkalmas a hagyományos és elavult kazánrendszerek kiváltására - különös tekintettel a múlt század hatvanas-hetvenes éveiben épült, úgynevezett Kádár-kockák energetikai korszerűsítésére.
A FEG HVAC AG / csoport termelésének 99,2 százalékát exportálja.
Az R290-es hőszivattyúk alacsonyabb vízhőmérsékletet előállítva is magasabb hatékonysággal tudnak üzemelni, mint a jelenleg forgalomban levő R32-es vagy R410a-s társaik. A fogyasztó szempontjából a legfontosabb az, hogy ezek a készülékek 75 Celsius fokos vizet is elő tudnak előállítani, ez pedig különösen a radiátoros fűtés eseten elengedhetetlen. Bekerülési költsége az R290-es hűtőközeggel szerelt hőszivattyúknak némileg magasabb, mint társaiké, mivel az R290-es gázzal. Ez a többletköltség megtérül, hiszen jóval hatékonyabban képesek működni, ezáltal olcsóbb a készülék üzemeltetése, valamint az sem elhanyagolható szempont, hogy a környezetre gyakorolt hatásuk jóval kedvezőbb, mint a jelenleg forgalomban levő készülékeknek.