3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

2022. július 1-jétől kizárólag állami meddőségi klinikákon kezelhetők Magyarországon az erre jogosult nők – ez áll a parlamenthez benyújtott egyes vagyongazdálkodási kérdésekről szóló törvényjavaslat módosításai között. Így a maradék három magánkézben lévő meddőségi centrum, - ahol még lombikprogram folyik,- is állami kézbe kerülhet.

A május 25-én a parlamenthez benyújtott egyes vagyongazdálkodási kérdésekről szóló törvényjavaslat módosításai között egy már megkezdett folyamat lezárása sejlik fel, amikor az 1997-es egészségbiztosítási törvényben tervezett változtatások indoklásaként ezt írják:

"Magyarországon a demográfiai kihívások állami szerepvállalást igényelnek, ezért a jövőben az emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások elvégzése kizárólagosan állami fenntartású egészségügyi szolgáltató, valamint az egységes állami egészségügyi irányítás részét képező, a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokról szóló törvény szerinti klinikai központ hatáskörébe kerül."

Már csak hárman maradtak. Fotó: Depositphotos
Már csak hárman maradtak. Fotó: Depositphotos

A továbbiakban arra is kitér a módosítás, hogy a meddőségi kezeléseket csak az állam végezheti el 2022. július 1-jétől. Azoknak a szolgáltatóknak az engedélye, amely ezeknek a feltételeknek nem felel meg, 2022. június 30-án hatályát veszíti.

A meddőségi kezelésre szoruló nők ezért már csak 2021. szeptember 30-ig köthetnek a maradék három magán meddőségi centrumban szerződést. 2019 végén hat meddőségi centrumot államosítottak, a mementóként fennmaradt elenyésző számú klinikát a „szolgáltatónak” az állam adja majd át. A klinikák kötelesek lesznek átadni a náluk tárolt embriókat és ivarsejteket, ugyanakkor a tulajdonosváltáson áteső cégek állami kártalanításra lesznek jogosultak.

A kártalanítás mértéke megegyezik az egészségügyi szolgáltató működési engedélyének hatályvesztését megelőző öt üzleti év – amennyiben működését később kezdte meg, az adott évek – állami átvétellel érintett gazdasági tevékenységéből származó, mérleg szerinti eredménye egy éves átlagának összegével. A kártalanítás mértékét a nemzeti vagyon kezeléséért felelős miniszter állapítja majd meg.

2020 januárjától ezeknek az addig magánkézben lévő meddőségi centrumoknak lett a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő a tulajdonosa:

  • a budapesti Forgács Intézet Egészségügyi és Szolgálató Kft.,
  • a budapesti Kaáli Ambuláns Nőgyógyászati Intézet Kft.,
  • a budapesti Várandós Egészségügyi Szolgáltató Kft.,
  • a budapesti Sterilitas Egészségügyi Ellátó Kft.
  • a szegedi Kaáli REK Reprodukciós Központ Kft.,
  • a tapolcai Pannon Reprodukciós Intézet Egészségügyi és Szolgáltató Kft.

Jelenleg már csak három magán meddőségi centrum működik Magyarországon, ahol lombikprogram folyik:

  • TritonLife Róbert Magánkórház
  • Versys Clinics
  • Reprosys Kft.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!