3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

2022. július 1-jétől kizárólag állami meddőségi klinikákon kezelhetők Magyarországon az erre jogosult nők – ez áll a parlamenthez benyújtott egyes vagyongazdálkodási kérdésekről szóló törvényjavaslat módosításai között. Így a maradék három magánkézben lévő meddőségi centrum, - ahol még lombikprogram folyik,- is állami kézbe kerülhet.

A május 25-én a parlamenthez benyújtott egyes vagyongazdálkodási kérdésekről szóló törvényjavaslat módosításai között egy már megkezdett folyamat lezárása sejlik fel, amikor az 1997-es egészségbiztosítási törvényben tervezett változtatások indoklásaként ezt írják:

"Magyarországon a demográfiai kihívások állami szerepvállalást igényelnek, ezért a jövőben az emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások elvégzése kizárólagosan állami fenntartású egészségügyi szolgáltató, valamint az egységes állami egészségügyi irányítás részét képező, a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokról szóló törvény szerinti klinikai központ hatáskörébe kerül."

Már csak hárman maradtak. Fotó: Depositphotos
Már csak hárman maradtak. Fotó: Depositphotos

A továbbiakban arra is kitér a módosítás, hogy a meddőségi kezeléseket csak az állam végezheti el 2022. július 1-jétől. Azoknak a szolgáltatóknak az engedélye, amely ezeknek a feltételeknek nem felel meg, 2022. június 30-án hatályát veszíti.

A meddőségi kezelésre szoruló nők ezért már csak 2021. szeptember 30-ig köthetnek a maradék három magán meddőségi centrumban szerződést. 2019 végén hat meddőségi centrumot államosítottak, a mementóként fennmaradt elenyésző számú klinikát a „szolgáltatónak” az állam adja majd át. A klinikák kötelesek lesznek átadni a náluk tárolt embriókat és ivarsejteket, ugyanakkor a tulajdonosváltáson áteső cégek állami kártalanításra lesznek jogosultak.

A kártalanítás mértéke megegyezik az egészségügyi szolgáltató működési engedélyének hatályvesztését megelőző öt üzleti év – amennyiben működését később kezdte meg, az adott évek – állami átvétellel érintett gazdasági tevékenységéből származó, mérleg szerinti eredménye egy éves átlagának összegével. A kártalanítás mértékét a nemzeti vagyon kezeléséért felelős miniszter állapítja majd meg.

2020 januárjától ezeknek az addig magánkézben lévő meddőségi centrumoknak lett a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő a tulajdonosa:

  • a budapesti Forgács Intézet Egészségügyi és Szolgálató Kft.,
  • a budapesti Kaáli Ambuláns Nőgyógyászati Intézet Kft.,
  • a budapesti Várandós Egészségügyi Szolgáltató Kft.,
  • a budapesti Sterilitas Egészségügyi Ellátó Kft.
  • a szegedi Kaáli REK Reprodukciós Központ Kft.,
  • a tapolcai Pannon Reprodukciós Intézet Egészségügyi és Szolgáltató Kft.

Jelenleg már csak három magán meddőségi centrum működik Magyarországon, ahol lombikprogram folyik:

  • TritonLife Róbert Magánkórház
  • Versys Clinics
  • Reprosys Kft.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!