3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A külföldi, uniós dolgozók fejenként évi 2300 fonttal többet hoznak a Nagy-Britanniának, mint az ott születettek. Csak hát a Brexit korlátozni fogja a migrációt, az így kieső összeget pedig valahogy ki kell pótolni.

Egy friss, a brit kormány számára készített tanulmány szerint az Európai Unió gazdasági bevándorlói évi 2300 fonttal többet fizetnek be Nagy-Britannia államkincstárának, mint az átlagos brit állampolgárok. Az Oxford Economics jelentése szerint az uniós migránsok életük során 78 ezer fonttal fizetnek be többet, mint amennyit az államnak költeni kell rájuk, miközben az átlagos brit állampolgár többlethozzájárulása nulla font.

Ezek alapján a tanulmány az állítja, hogy

ha kivennénk az egyenletből a külföldi, EU-s állampolgárokat, akkor a briteknek minden egyes adófontra még további 5 pennyt kellene befizetnie, vagyis meg kellene emelni a szigetország személyi jövedelemadóját 5 százalékkal.

"Ha az államháztartásról van szó, az európai migránsok lényegesen többet hoznak, mint amennyibe kerülnek, és enyhítik a többi adófizető terheit" - foglalta össze Ian Mulheirn, a kutatás vezetője. A dokumentum ezért azt javasolja a brit kormánynak, hogy a Brexit után szűkítsék a képzetlen munkaerő beáramlását, a képzett munkaerőét viszont könnyítsék meg.

Az EU-s bevándorlók "élethosszig tartó" óriási, az államháztartáshoz való 78 ezer fontos többlethozzájárulása azért lehetséges, mert a legtöbb migráns már teljesen képzetten érkezik az országba, és még nyugdíjas kora előtt távozik. Vagyis az államkincstárat sem az oktatás, sem a nyugdíjfizetés költségeivel nem terheli. 

A tanulmány megbecsülte a 2016-os év során Nagy-Britanniába érkezett összes migráns élethosszig tartó gazdasági teljesítményét is, azt feltételezve, hogy a bevándorlók a többséghez hasonlóan nyugdíjas éveiket egy másik országban töltik majd. A számításaik szerint az EU-n kívülről érkezett gazdasági bevándrolók 28-50 ezer fonttal kevesebbet fizetnek majd be az államnak, mint az EU-sok, de ez így is legalább 28 ezer fontos többlethozzájárulást jelent. A 2016-ban érkezettek élethosszig tartó összes befizetése várhatóan 26 ezer 900 milliárd font lesz, melyből 19 ezer 300 milliárd fontot az uniós bevándorlók termelnek meg, a maradék 7 ezer 500 milliárd fontot pedig a világ többi részéről érkezett migráns. A nagy-britanniai lakosság átlagos, éves hozzájárulásához képest az uniós bevándorlók 2300 fonttal többet fizetnek be, a nem-uniósok 800 fonttal kevesebbet, a született britek pedig 70 fonttal kevesebbet.

(Independent)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!