3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Június 15-től ismét felmondhatnak az egészségügyi dolgozók a munkahelyükön, és a rendőrségi dolgozók felmondási tilalmát is feloldják - írja a legfrissebb Magyar Közlöny. Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő szerint emiatt ismét sokan hagyhatják el az egészségügyi szektort.

Tavaly november végén jelentek meg azok a kormányrendeletek a Magyar Közlönyben, amik kimondták, hogy az egészségügyi dolgozók a veszélyhelyzet ideje alatt nem élhetnek a rendes felmondás lehetőségével, most azonban egy friss rendelettel megszüntették a korlátozást - szúrta ki a Telex.

Vajon hányan hagyják ott az egészségügyi szektort a felmondási tilalom feloldása után? Fotó: Depositphotos
Vajon hányan hagyják ott az egészségügyi szektort a felmondási tilalom feloldása után? Fotó: Depositphotos

A hétfői Magyar Közlönyben található, június 15-én hatályba lépő 308/2021. (VI. 7.) kormányrendelet ugyanis kimondja, hogy hatályát veszti a felmondási tilalomról szóló 530/2020. (XI. 28.) Korm. rendelet.

A hír kapcsán Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő azt írja Facebook-oldalán, hogy ezzel megszűnik a szektorban dolgozókat sújtó alkotmányellenes megkülönböztetés, ugyanakkor az egészségügyi válság tovább fog mélyülni.

A szakértő szerint a koronavírus és az elégtelen szakpolitikai szervezés (vezénylések, háziorvosok adminisztratív alkalmazása) miatt a járványidőszakban szinte teljesen leállt az egészségügy, csak a vírus ellátás döcögött. Így rengeteg beteg vár most is - sokan immár egy éve - ellátásra.

Szerinte az egészségügynek most kellene visszakapaszkodnia a járvány előtti, akkor sem fényes időszak átlagára. Azonban, éppen a jogállási törvény és a szervezetlenség miatt több ezren mondtak fel. Sok kórházban azért nem tudnak műtéteket elkezdeni, mert például nincs elég műtősnő és aneszteziológiai szakasszisztens, és hiányzik több ezer egyéb szakdolgozó is.

Most a felmondási tilalom feloldásával még többen fognak elmenekülni ebből a kilátástalan helyzetből, hiszen a szakdolgozók nem kaptak a jogállási törvénnyel egy fillért sem, őket csak a szorosabb kötelmek sújtják, teszi hozzá.

És persze jön a nyár, ami nemcsak szabadságolást jelent, hanem új lehetőséget is, hiszen kell majd személyzet az idegenforgalomba is, ahol sokkal jobban bánnak az emberekkel, mint az állami egészségügyi intézményekben, írja.

"Amennyiben ezt egy felelős kormány megkívánná előzni, azonnal vissza kellene vonnia a kukába való jogállási törvényt, "ráönteni a GDP-t " a szakdolgozókra, és azonnal, de azonnal kirugdosni a az alkalmatlan, semmirekellő vezetőréteget az egészségügyben, kicserélve hozzáértőkkel. Ez az első minimumterv, ami ahhoz kell, hogy ne haljanak meg a szervezetlenség, és a hozzá nem értés miatt további sok ezren" - véli Kunetz. 

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!