2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az első adag R-Kovey vakcina júniusban készül el Oroszországban, melyben az AstraZeneca oltóanyaga rejtőzik.

Oroszországban is gyártják az AstraZeneca vakcinát – az első gyártási tétel júniusban készül el R-Kovi (Р-Кови) néven – írja a Koronavírus vakcináció FB-oldal.

A Kommerszant gazdasági lap arról számolt be, hogy az orosz R-Farm cég fogja gyártani az angol vakcinát exportra; tehát Oroszországon belül nem kerül forgalmazásra, tehát az orosz embereket továbbra is kizárólag Szputnyikkal oltják.

Oroszország nem a saját állampolgárainak gyártja az R-Kovey vakcinát. Fotó: Depositphotos
Oroszország nem a saját állampolgárainak gyártja az R-Kovey vakcinát. Fotó: Depositphotos

 

Havonta néhány százezer dózist fognak gyártani. Az export bonyolításában a Szputnyik V-t is forgalmazó Oroszországi Közvetlen Beruházási Alapítvány is részt vesz.

A cég sajtószolgálata közölte, hogy a vakcinát az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca Egyetem engedélye alapján állítják elő, a gyógyszer neve R-Covey lesz.

Az R-Pharm még 2020 júliusában állapodott meg az AstraZenecával a brit vakcina gyártásáról. A tervek szerint az orosz vállalat 30-50 ország, köztük Európa és a FÁK, Délkelet-Ázsia és a Közel-Kelet országainak oltóanyag-központja lesz. Vaszilij Ignatyev , az R-Pharm vezérigazgatója azt is elmondta, hogy a legnagyobb érdeklődést a vakcina iránt most a Perzsa-öböl országai mutatják

Az AstraZeneca vakcina kétkomponensű vakcina, amelyet az Egészségügyi Világszervezet (WHO) februárban hagyott jóvá. Számos európai országban felfüggesztették az angol-svéd termékkel történő oltást, miután a beoltottaknál trombózisesetek következtek be, akik közül néhányan meghaltak. A WHO bizottsága később elismerte az AstraZeneca oltás és a vérrögök közötti kapcsolatot. 

Az Európai Bizottság május elején kijelentette, hogy bizalomhiány alakult ki az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyártóval szemben a lassú szállítások miatt, ezért nem hosszabbítja meg a vakcinavásárlási szerződést a céggel. A brit-svéd gyógyszercég 2021 első negyedévében a vállalt 120 millió dózisból csak mintegy 30 milliót szállított le, vagyis a szerződésben foglalt mennyiség negyedét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!