Az alap- illetve stressz forgatókönyv feltételrendszerét az EKB és ESRB együttesen határozta meg három éves időszakra (2018-2020) vonatkozóan, amelynek keretében 48 nagy bankot vizsgáltak. Ami nekünk, magyaroknak a legfontosabb, hogy az OTP kiváló eredménnyel zárt. Mind az alappálya, mind pedig a stressz pálya esetében a feltételrendszer a 2017. decemberi banki mérleg változatlanságával számol, és nem vesz figyelembe esetlegesen változó üzleti stratégiát, valamint menedzsment intézkedéseket. Ennek megfelelően sem az alappálya, sem pedig a stressz forgatókönyv nem tekinthető az OTP Bank Nyrt. profit előrejelzésének; az alappálya esetén prognosztizált profit is lényegesen elmarad a menedzsment 2018-2020 közötti három éves időszakra vonatkozó eredményvárakozásától, áll a magyar banknak a BÉT honlapján publikált közleményében.
A lefolytatott stressz teszt eredményei alapján az OTP Bank Nyrt. elsődleges alapvető tőkemegfelelési mutatója (CET1) 2020 végén az alappálya mentén 15,8 százalék lenne, míg a stressz szcenárió esetén 12,4 százalék, szemben a 2017. év végi, IFRS 9 bevezetésének hatását tartalmazó 14,9 százalék os CET1 értékkel. A CET1 mutató a 2018-as stressz tesztben 2,5 százalékponttal csökkent a három éves időhorizont (2018-2020) végére, míg a 2016-os stressz tesztben a CET1 mutató csökkenése 3,7 százalékpont volt a három éves időhorizont (2016-2018) alatt.
Általánosságban egyébként elmondható, hogy jók lettek az eredmények, ugyanis mindegyik európai pénzintézet átment még egy kedvezőtlen forgatókönyv esetén is.
A legrosszabbul a brit Barclays és Lloyds, valamint az olasz Banco BPM teljesített. Ugyanakkor Európa legnagyobb bankja, a Deutsche Bank várakozásokon felül szerepelt. A DB elsődleges alapvető tőkemegfelelési rátája 8,14 százalék lett egy rossz forgatókönyv esetén, amely jelentősen több, mint a minimálisan elvárt 5,5 százalék.
Az utóbbi időben sok elemző által leírt nagy olasz bankok sincsenek a vizsgálat szerint veszélyben. A közzétett adatok szerint a spanyol, svéd és belga bankok átlagánál is jobb eredményt értek el az itáliai pénzintézetek. Az elsőszámú olasz bank, az Unicredit elsődleges tőkemegfelelési rátája például 9,34 százalék lett, annak ellenére, hogy jelenleg 9,7 százalékos Olaszországban a nem fizető hitelek aránya, mely háromszor annyi, mint az EU-s átlag.