2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az átlagbérek emelkedésével párhuzamosan az állam szja-bevételei is növekedtek. A Buksza megnézte, hogy pontosan mennyivel. 

A korábbi hónapokra jellemző lassulás után májusban tempósabban nőttek a keresetek, valamint a reálbérek is. 

A bruttó és a nettó bérek is egyaránt 14,8 százalékkal nőtt éves szinten, 652 ezer, illetve - kedvezmények nélkül - 434 ezer forintra. A reálbér-emelkedés pedig a két számjegyű tartományba került a maga 10,4 százalékos rátájával.

A mostani fizetésemelkedés egyrészt kedvező a tavalyi reálbér-csökkenés után, bár ahhoz, hogy a lakossági fogyasztás meginduljon, szükség van arra, hogy a pénztöbbletből vásároljanak is az emberek. Másrészt az állam is jobban jár egyebek mellett a személyi jövedelemadóból (szja) származó bevételek emelkedése miatt. A friss bérstatisztika alapján a Buksza megnézte, hogy az idei év első öt hónapjában és az utóbbi évek azonos időszakában az átlagbérhez mérten mekkora volt az szja-kötelezettség. A számokból - azaz az alábbi interaktív adatgrafikán - látszik, hogy idén az első öt hónapban már 1 millió forintnál is nagyobb összeggel járult hozzá az államkasszához, aki az átlagbért kapja minden hónapban. 

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!