2020-ban az állami cég nettó árbevétele még csak 1,9 millió forint volt, 2021-ben pedig már 22,16 millióra rúg az értékesítés mértéke.
Önmagában az árbevétel nagysága nem óriási, ám a tizenegyszeres (!) növekedés láttán talán bátran kijelenthetjük, hogy mégsem hétköznapi ugrásról van szó.
Az értékesítésből származó bevételei az ügynökségnek tehát nem óriásiak, viszont az egyéb bevételei annál inkább. Ezek között jól látható, hogy a támogatásra kapott pénzei például jócskán megugrottak (680 millió forintról 1,7 milliárd forintra).
Jövőre valószínűleg a vesztesége is nyereségbe fordulhat át, ugyanis két éve, az alapítást követően még 447,7 millió forintos mínuszt könyvelhetett el az Ügynökség, tavaly viszont már csak 16 millió forintot.
A cégnek rövid lejáratú kötelezettségei viszont akadnak rendesen, amelyek a 2020-as 2,1 milliárdról tavaly 2,9 milliárd forintra kúsztak fel. Ennek zöme támogatási előleg, amely 1,9 milliárdról ment fel 2021-ben 2,5 milliárd forintra.
Két év alatt viszont 68-ról 84 főre nőtt a dolgozók száma, ami a bérre kifizetett összegek változásában is megmutatkozik, ugyanis 893 millió helyett tavaly már 1,33 milliárd forintot fizettek ki az alkalmazottaiknak.
Hogy jövőre még nagyobb árbevételt fog elérni a Védelmi Beszerzési Ügynökség, szinte borítékolható, tekintettel a háborús veszélyhelyzetre, amit Orbán Viktor az ötödik kormányalakítása után bejelentett. Sőt, már ezt megelőzően is a legtöbb közbeszerzési kiírás az Ügynökséghez kötődött, folyamatosan írták/írják ki a különböző projekteket a rendvédelmi szervek képviseletében.
Egyébként jó ideje a kormány fókuszában áll a honvédelmi erők és a rendőrség fejlesztése, tavaly nyáron például ezt posztolta ki Orbán Viktor közösségi oldalára, pedig akkor még ki sem tört az orosz-ukrán háború a szomszédunkban:
„Fejlesztjük a magyar haderőt, megvédjük Magyarország határait!”
Utoljára május 11-én írtak alá közbeszerzési szerződést „konstruktív és harckiképző szimulátorok üzemeltetésére” 945 millió forint értékben a honvédség számára, melyet a HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt. nyert el. Előtte pedig április 22-én döntöttek arról a szerződésről, amelyben a Készenléti Rendőrség online kamerarendszer beszerzését rögzítik 15 milliárd forint értékben.