3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Színművészeti Egyetem négy állami tulajdonú ingatlant kap szeptember 1-jén a Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által tegnap benyújtott törvényjavaslat értelmében, és létrehozzák az intézmény vagyonkezelő alapítványát is, ezzel magánegyetemként fog a továbbiakban működni.

A Corvinus, majd a többi egyetemi vagyonkezelő alapítványok sorát növeli a Színművészeti Egyetemről szóló törvényjavaslat, mely szerint az egyem által eddig is használt ingatlanok kerülnek a tulajdonukba. Ennek érdekében létrehozzák a Színház- és Filmművészeti Egyetemért Alapítványt, mint az intézmény leendő fenntartóját, a kuratórium elnökét és tagjait az innovációs és technológiai miniszter jelöli ki majd ki a feladatra. Az ingyenesen átkerülő ingatlanok a fenntartóváltást követően a magánegyetemként tovább működő intézmény tulajdonába kerülnek. 

Rákóczi út 21., a védett ingatlan. Fotó: Wikipedia
Rákóczi út 21., a védett ingatlan. Fotó: Wikipedia

Annak érdekében, hogy az egyetem eddigi művészeti alkotótevékenysége, tehetséggondozó programjai és a rászorultsági alapú támogatása megmaradjon, a kövekező négy állami ingatlan, valamint az azokban található ingóságok kerülnek az egyetem tulajdonába: 

- Budapest, VII. Akácfa u. 5.

- Budapest, VIII. Vas u. 2/C.

- Budapest, VIII. Ráckóczi út 21. (ez egyébként védett ingatlan, de nem kell alkalmazni a kulturális örökség védelméről szóló törvényt. Az épületen elidegenítési és terhelési tilalom van, de ennek átruházását a Nemzeti Vagyonkezelő fogja kérelmezni a szerződéskötéskor). 

- Budapest, VIII. Szentkirályi u. 32/a.

A szerződéseket a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. köti az intézménnyel. Az egyetem dolgát megkönnyíti az, hogy a védett ingatlannál nem kell alkalmazni sem a kulturális örökség védelméről szóló törvényt, sem az állami vagyonnal való gazdálkodásról szóló rendeletet, amelyek előírják, hogy az állami tulajdonban álló műemléki ingatlanok átruházása esetén a kulturális örökség védelméért felelős miniszter jóváhagyása szükséges, illetve védett ingatlanok tulajdonjogának átruházásához a védettség jellege szerint felelős miniszter előzetes egyetértése szükséges.

Ha az Egyetem a tulajdonába adott ingatlanokat később értékesíti, akkor az átruházás költségeinek levonása után fennmaradó részt infrastruktúra-fejlesztési célok megvalósítására köteles fordítani. Az Egyetem az ingatlanértékesítésből származó bevételt működési költségek finanszírozására nem használhatja fel, s az Alapítvány kuratóriuma csak 2022. január 1-jével válik működőképessé, de csak az innovációs és technológiai miniszter engedélyével. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!