A szeptemberi döntéssel kapcsolatban sem voltak egységesek a nyíltpiaci bizottság tagjai: egyesek nagyobb csökkentés mellett kardoskodtak, mások szinten tartást javasoltak.
A kamatdöntő nyíltpiaci bizottság (FOMC) végül 7:3 arányban 25 bázisponttal 1,75-2,00 százalékra csökkentette a július 31. óta érvényes 2,00-2,25 százalékról az irányadó dollárkamatsávot szeptemberben.
A kamatcsökkentés mértéke megfelelt a piaci várakozásoknak.
A nyíltpiaci bizottság tagjait a döntés meghozatalakor olyan tényezők is befolyásolták, mint a globális gazdasági növekedés lassulása, valamint az eszkalálódó amerikai-kínai kereskedelmi háború, azt azonban különbözőképpen ítélték meg a döntéshozók, hogy ezek mit jelentenek az amerikai gazdaság számára.
25 vagy 50?
A jegyzőkönyvből kitűnik, hogy egyesek megalapozottnak látták a 25 bázispontos kamatcsökkentést, néhány döntéshozó nagyobb, 50 bázispontos csökkentés mellett érvelt egy esetleges recesszió megelőzése érdekében, míg mások úgy vélték, hogy jobb lenne tartani a kamatot, mivel az amerikai gazdaság kilátásai nem változtak az előző kamatdöntés óta.
A jegyzőkönvy tanúsága szerint szeptemberben a Fed 17 döntéshozójából heten még egy kamatvágást jeleztek előre az idei évre, öten nem láttak szükségesnek további kamatcsökkentést idén, szintén öten pedig azt valószínűsítették, hogy az év végén kamatemelésre kerülhet sor.
Jerome Powell Fed-elnök kedden nyitottnak mutatkozott a további kamatcsökkentésekre, újra elmondta, hogy szükség esetén meghozzák a megfelelő döntéseket az amerikai gazdaság növekedésének támogatása és a kockázatok mérséklése érdekében.