3p

Bizalmi vagyonkezelés vagy vagyonkezelő alapítvány, netán private banking? Szerencsére ma már szélesebb palettáról választhatnak azok, akik azt szeretnék, hogy haláluk esetén se vesszen el a vagyonuk, ahhoz mindenekelőtt a családtagjaik maradéktalanul hozzájussanak. Lapcsoportunk következő, március 27-én, szerdán 17 órakor kezdődő Klasszis Klub Live! rendezvényének második panelbeszélgetésén e témát járjuk körbe meghívott szakértőinkkel. Regisztráljon és jöjjön! 

Mi lesz a vagyonunkkal, ha történünk velünk valami, vagy a tulajdonunkban lévő cégünket valamilyen támadás éri? Bizonyára nem keveseket foglalkoztató kérdés ez. Hosszú éveken át rögtön a végrendeletre gondoltunk, amikor azt latolgattuk, vajon hogyan tudjuk biztosítani, hogy halálunk után ne vesszen el a vagyonunk, az az utódjainkhoz vagy az általunk kedvezményezett(ek)hez kerüljön.

Szerencsére azonban a lehetőségek tárháza ma már jóval szélesebb. Szinte napra pontosan egy évtizeddel ezelőtt, 2014. március 15-én lépett hatályba az a rendelkezés – a Polgári törvénykönyv módosításával –, amely immár megfelelő jogszabályi kereteket adott az addig úgymond „szürkezónában” létező bizalmi vagyonkezelésnek, mint a családi vagyontervezés és vagyonvédelem fontos és hatékony eszközének. Más kérdés, hogy igazából csak az utóbbi időben vált keresetté, kezdtek élni egyre többen e lehetőséggel.

Hogy ne vesszen el a családi vagyon!
Hogy ne vesszen el a családi vagyon!
Fotó: Depositphotos

De mi is pontosan a bizalmi vagyonkezelés? Ki számára lehet elsősorban alkalmas? Kedvezőbbek például, mint a vagyonkezelő alapítványok? Amelyek létrehozására ugyancsak szinte napra pontosan fél évtizede, 2019 márciusától van lehetőség. Mi ezek lényege, miben térnek el például a másik két, ugyancsak vagyonvédelemre és -tervezésre alkalmas másik két entitásról, a magánalapítványtól, illetve a családi alapítványtól?

Vagy netán keressük fel a Magyarországon működő mintegy tucatnyi privátbankári szolgáltató egyikét és bízzuk rájuk a vagyonunk kezelését? Hogyan működnek ezek, mennyi a beugró, hogyan történik a vagyon kezelése, miért és kinek is jó a private banking?

Ezekre a kérdésekre is válaszolnak a Klasszis Klub Live! következő, március 27-én, szerdán 17 órakor kezdődő rendezvényének második panelbeszélgetésén meghívott vendégeink:

  • Magyar Csaba, a Crystal Worldwide Zrt. vezérigazgatója
  • Pillár Zsolt, az Equilor Alapkezelő Zrt. elnök-vezérigazgatója
  • Varga Szabolcs, a Gutmann Magyarország Befektetési Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója

Az eseményen személyesen és online is részt lehet venni, melyet követően máris lehet kérdezni a szakértőktől.

Regisztráljon most! >>> 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!