A napilap Mátyus Lászlóval, az iroda igazgatójával beszélgetett, aki elmondta, hogy évente több száz millió forint értékben kapnak megbízást cégektől kutatásra. A TTi 2006 januárja óta működik az egyetemen, az iroda hasznosítja az egyetemen szerzett kutatások eredményeit, védi a szellemi termékeket, valamint menedzseli azokat.
A vállalkozások az elmúlt időszakban jellemzően megrendelőként vettek részt az egyetemhez kapcsolódó kutatási-fejlesztési folyamatban, az utóbbi időban viszont fokozatosan megjelennek azok a cégek, amelyek kockázati tőkét is hajlandóak áldozni egy-egy kutatás sikere érdekében.
Az iroda legnagyobb sikere, hogy az elmúlt két évben több mint húsz találmányt jegyeztettek be az egyetem kutatói, a korábbi években ez évi két-három volt. Nemzetközi tapasztalatok alapján megállapítható, hogy húsz újonnan bejelentett találmány, technológia közül a nagy múlttal és tapasztalattal rendelkező technológiatranszfer-irodák átlagosan egyet tudnak piaci sikerre vinni. Ugyanakkor a közvetlenül nem hasznosított eredmények is jelenthetnek fontos mérföldkövet más kutatásokban.
A Debreceni Egyetemen szabályozva van minden jelentős kérdés, a sikeres találmányok után például a bevételek 60 százaléka illeti a kutatókat, 40 százalékon pedig az egyetem irodái osztoznak.