Az egyesület régóta dolgozik azért, hogy a világ elismerje, hogy Magyarország szellemi termékekben nagyon gazdag, csak ezeket ki is kell "bányászni". Sőt, utána meg kell szervezni a hasznosítást is, hogy az értékes ötletből jó üzlet lehessen - áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményben.
"Az EU innovációs teljesítménymérése (innovation scoreboard) szerint a legtöbb tényezőben Magyarország sereghajtó. Ennek megváltoztatására kevés a sok hangzatos jelszó és ígéret: be kell bizonyítani, hogy Budapest méltán lett az új európai uniós szervezet székhelye. Az új központ Magyarországnak esély, mellyel felelősséggel, a magán- és a közérdek összehangolásával élni kell" - nyilatkozta közleményben Polgárné Májer Ildikó, a Versenyképes Mikro-, Kis- és Középvállalatok Magyarországi Egyesületének elnöke.
Vagyis az államnak - a magántőke mellett - a mainál jóval nagyobb szerepet kell mindebben vállalnia, ha állni akarja az ország a versenyt - tette hozzá az elnök.
Egy tavalyi OECD-felmérés szerint Magyarországon a cégek a kutatás-fejlesztési kiadásoknak csak negyven százalékát állják a Nyugat-Európára, az Egyesült Államokra vagy Japánra jellemző legalább hatvannal szemben. Hazánkban nagyjából hétszázmillió dollárt állnak a cégek az 1,7 milliárdra tehető éves magyar innovációs kasszából.