2p

A közelmúlt nagy visszahívásai ellenére is eljutnak a fogyasztókhoz a veszélyes játékszerek, például az eBayhez hasonló online aukciós portálokon keresztül. Szakértők szerint a visszahívásra ítélt termékek kevesebb mint egyötöde kerül vissza a kereskedőkhöz.

A veszélyes termékek a legtöbb esetben az eredeti vásárlónál maradnak, hiszen sokszor nem is tudnak a problémáról. Máskor bolhapiacokon vagy az interneten találnak új gazdára a játékok, vagy kisebb üzleteknek adják el őket - írja az MSNBC.

A világ legnépszerűbb aukciós site-ja, az eBay elvileg nem engedi visszahívott termékek árverésre bocsátását, s a szűrés érdekében szorosan együttműködik az amerikai fogyasztóvédelmi hatósággal. Elemzők azonban mégis könnyedén találtak több száz olyan terméket az oldalon, amelyeket - akár évekkel ezelőtt - kivontak a piacról.

A kínai cégek szenvedik meg a közelmúlt visszahívásait

A kínai gyártókat igen kellemetlenül érintő eseménysorozat augusztus elején kezdődött, amikor az amerikai Mattel piacvezető játékgyártó másfél millió Fisher-Price márkájú terméket vont be a piacról, mert veszélyesnek bizonyultak. Kevesebb mint két héttel később ugyanez a cég újabb 18 millió játékszert hívott vissza, melynek hatására más vállalatok - köztük a második legnagyobb Hasbro - is gyanakodással kezdték kezelni a távol-keleti országból származó termékeket.

Peking gyorsan reagált a történésekre. Az illetékes hatóságok rögtön bevonták a két felelős gyártó cég exportengedélyét, ez azonban nem volt elég ahhoz, hogy elaltassa az amerikaiak gyanakvását, akik sokkal szigorúbb termékellenőrzésbe kezdtek.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!