A hazai internetezés kezdeti korszakában, ha egy vállalatnak nagy sávszélességre volt szüksége - alternatívák hiányában - bérelt vonalra fizetett elő. A magas rendelkezésre állási mutató miatt ma is népszerű szolgáltatást előszeretettel használták az innovatív vállalkozások és az első internet kávézók is. Később azonban komoly vetélytársai akadtak elsősorban a DSL (Digital Subscriber Line-digitális előfizetői vonal) rendszerű technológia térhódításával.
A bérelt vonali szolgáltatás két végpont között biztosít állandó, szimmetrikus (a le-, és feltöltési sebesség megegyezik), magas rendelkezésre állású, nagy sávszélességű, forgalomfüggetlen távközlési kapcsolatot. A szolgáltatás előnyei a fenti definíciójából fakadnak. A rendelkezésre állást a szolgáltató cégek 99,5–99,8 százalék közé ígérik és valóban a folyamatosan figyelt vonal esetében ritkán fordul elő hogy nem tudunk internetezni. A szolgáltatás szünet esetére kapunk másodlagos (backup), ISDN alapú internethozzáférést is. Olyan vállalkozásoknál ahol nélkülözhetetlen az Internet ez komoly előnyt jelent.
A legelterjedtebb ADSL (aszimmetrikus DSL) szolgáltatás esetében, a technológia alkalmazkodott az általános igényekhez, a letöltési sebesség nagyobb, hiszen az átlag felhasználó ezt teszi többször. A bérelt vonalnál a két sebesség megegyezik, ami gyors feltöltést tesz lehetővé. Azonban a DSL letöltési sebessége jóval meghaladja a hagyományos bérelt vonalét, sőt rendszerint olcsóbb is. Néhány szolgáltatónál lehetőség van a bérelt vonal optikai kábellel történő kiépítése is, amely akár 1 Gbit/s letöltési sebesség elérésére is képes, ebben az esetben azonban a jelentős többletköltséggel is számolnunk kell.
Mivel újabb technológia, csak később kezdett terjedni a DSL. Bárhol igénybe vehető, ahol van vezetékes telefon, emellett olcsó mégis szélessávú kapcsolat. A rendelkezésre állás amiben elmarad a bérelt vonal nyújtotta színvonalhoz képest, mivel a legtöbb ADSL hozzáférés napjában egyszer lekapcsolódik és esetleg a telefonvonal javítása miatt is felléphet szünet. Ennek ellenére a mai ADSL szolgáltatások már elérik a 98 százalékos rendelkezésre állást.
Akinek kiemelten fontos a nagy feltöltési sebesség, annak SDSL (szimmetrikus DSL – le-, és feltöltési sebesség megegyezik) után érdemes keresgélni, amely a legtöbb szolgáltatónál fellelhető a bérelt vonal árának töredékéért. A szolgáltatók általában üzleti ügyfeleiknek ajánlják, olyan vállalkozások számára lehet fontos, amelyek tartalomszolgáltatással foglalkoznak, önálló szervert igénylő vállalatirányítási rendszert vagy saját mail szervert üzemeltetnek. Szintén kiváló megoldást jelenthet azon vállalkozások számára, amelyek üzletvitelük során nagyobb mennyiségű adatállománnyal dolgoznak, tehát pl. grafikai stúdiók, ill. kiadványszerkesztéssel, építéssel és beruházással foglalkozó cégek, vagy turisztikai tevékenységet végző vállalkozások számára. A vezetékes telefovonalon napjainkban elérhető legnagyobb sávszélesség 36 Mbit/s letöltés esetén, melyhez 2 Mbit/s feltöltési sebesség párosul, de létezik mér 55/3 értékekkel bíró kapcsolat is, az SDSL elérhető le-, és feltöltési maximuma pedig 2 Mbit/sec.
Napjainkra a laptopok széles körben kezdenek elterjedni és a mobil szélessáv is egyre több helyen elérhető. Akinek fontos a mobilitás természetesen ez a legmegfelelőbb internetszolgáltatás, annak ellenére, hogy a kapcsolati sebesség nagyban függ a mobilhálózat leterheltségétől, illetve a jelerősségtől. Amennyiben a szolgáltatóknak ezt a nagyfokú ingadozást sikerül kiküszöbölni, úgy ez a módszer válhat a legelterjedtebbé.