Hongkongban például vesekövet kapott egy hároméves kislány, miután melaminnel mérgezett tejterméket fogyasztott. A kislány az első feltételezett áldozata Hongkongban a mérgezett kínai tejpornak.
A hongkongi kormány vasárnap azt is közölte, hogy kis mennyiségű melamint találtak a Nestlé egyik tejkészítményében. A svájci cég szóvivője szerint a melamin nem hamisítás miatt került a tejbe, a természetben találhatók melaminmaradványok.
A szingapúri kormány - amely a múlt héten betiltotta minden Kínából származó tejtermék forgalmazását - arról számolt be, hogy kínai cukorkában is találtak melamint.
Szingapúr után Malajzia is betiltotta a kínai tejtermékek importját, míg Japán és Hongkong bevonta a kínai termékeket a szupermarketek polcairól. Japánban a Marudai Food nevű cég leállította a péksütemények eladását, mivel azok a botrányban érintett Yili kínai cég tejét tartalmazták.
Kínában a tejpormérgezés után elrendelték a tejtermékek széles körű ellenőrzését és a szennyezett termékek kivonását a forgalomból. Legfrissebb adatok szerint négyen meghaltak, 158-án súlyos vesebántalmakkal küszködnek Kínában, csaknem 13 ezer gyerek került kórházba mérgezett tejtermék fogyasztása miatt. Az összes érintett számát 54 ezerre teszik a hatóságok.
A kínai élelmiszerbiztonsági hivatal hétfői tájékoztatása szerint három vezető kínai tejipari vállalat - Menginiu Dairy Co, Inner Mongolia Yili Industrial Group, Bright csoport - tej és ivójoghurt mintájának több mint 10 százalékában találtak melamint.