3p

A korszerű informatikai alkalmazások elterjedtsége a hazai kis- és középvállalati szférában jelentősen elmarad az európai átlagtól. Az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) Gazdaságfejlesztés Operatív Programja (GOP) és Közép-Magyarországi Operatív Programja (KMOP) keretében megjelent új pályázatok célja a magyarországi mikrovállalkozások és KKV-k infokommunikációs felzárkózásának támogatása.

A kkv-k jövedelemtermelő képességének növeléséhez elengedhetetlen a vállalati folyamatok korszerűsítése. Ennek legfőbb eszközét az infokommunikációs technológiai megoldások hatékony alkalmazása jelenti, mind a vállalatközi üzleti kapcsolatok elektronizálása, mind a jelentős hozzáadott értékkel bíró e-szolgáltatások támogatása révén. Az e-alkalmazások elterjedtségének növelése fontos szerepet játszik a mikro-, kis- és középvállalkozások működési hatékonyságának fejlesztésében is. Ez hozzájárul a vállalatok jövedelemtermelő képességének fokozásához, vagyis a gazdasági versenyképesség erősítéséhez.

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv Gazdaságfejlesztés Operatív Programja és a Közép-Magyarországi Operatív Program keretében most meghirdetett hét új pályázat célja, hogy a magyarországi mikrovállalkozások, illetve kis- és középvállalatok részére támogatást nyújtson az infokommunikációs felzárkózásra.

Az újonnan megjelent kiírások esetében eséllyel pályázhatnak hátrányos helyzetű kistérségekben induló vállalkozások komplex vállalati technológiafejlesztésre. A 7 évre rendelkezésre álló keret több mint 25 milliárd forint. Ebből idén 7,5 milliárd forintra a vállalkozások eszközbeszerzésre, információs rendszerük fejlesztésére, valamint infrastrukturális és ingatlanberuházásra pályázhatnak. Ez a pályázati konstrukció – a mikro-, kis- és középvállalkozások munkahelyteremtő fejlesztésein keresztül – az adott térség felzárkóztatását, illetve a térségek közötti egyenlőtlenségek csökkentését is szolgálja.

Az új kiírások nemzetközi szolgáltatóközpontok létrehozását és fejlesztését is támogatják, annak érdekében, hogy a magas hozzáadott értékű termelő és szolgáltató tevékenységek meggyökerezzenek Magyarországon. A pályázó gazdasági társaságok vállalásai között szerepelnie kell legalább 50 új munkahely létrehozásának. Erre a célra a nyertes pályázók a több mint 4 milliárd forintos keretből projektenként maximum 500 millió forint támogatást kaphatnak.

A vállalati folyamatmenedzsmentet két új pályázati kiírás is támogatja, célul tűzve ki a vállalatok belső hatékonyságának, üzemi (üzleti) eredményének, így versenyképességének javítását. A rendelkezésre álló több mint 14 milliárd forintos keretből idén több mint 3,5 milliárd forintot hívhatnak le a nyertes pályázók (kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek és egyéni vállalkozók).

Elektronikus kereskedelem és egyéb e-szolgáltatások támogatására több mint 13 milliárd forint áll rendelkezésre, melyből idén mintegy 2,2 milliárd forint hívható le. A kiírás célja, hogy számottevően növelje a hazai kkv-k elektronikus úton bonyolított beszerzéseinek és értékesítéseinek arányát. A nyertes pályázók – kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek, egyéni vállalkozók (mikro-, kis- és középvállalkozások) – a támogatásból webshopot indíthatnak, online üzleti szolgáltatást kezdhetnek, illetve fejleszthetik az interneten keresztül bonyolított üzletkötéseiket.

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!