Az AZ Mirovinski Fondovi, a PBZ-CO Mirovinski Fond, a PBZ Invest nyugdíjalapok és az Auctor brókercég keddi találkozójukon úgy ítélték meg, hogy a Mol ajánlata nem tükrözi az INA valós értékét, és ezért az ajánlatot nem találják megfelelőnek. - A 2800 kunás ajánlat alatta van annak a piac árnak amelyen a cég részvényeivel a múlt hónapban kereskedtek, és nem tükrözi a horvát földgázpiac további liberalizációjának, valamint az olajfinomítók korszerűsítésének megjósolható hatásait - hangoztatták a nagybefektetők.
A kisrészvényeseknél az ajánlat ugyancsak "sokkoló" hatású volt, és az APA értesülése szerint az INA kisrészvényeseinek szövetsége azt kéri majd az osztrák OMV-től, hogy tegyen ellenajánlatot. Addig is azt ajánlja a szövetség, hogy a részvényesek ne adják el INA-papírjaikat - írta a Poslovni dnevnik horvát gazdasági lap.
Az OMV osztrák olaj- és gázipari konszernt akkor érdekelnék a közkézi INA-részvények, ha a horvát olajipari vállalatnál "átlátható privatizációra" kerülne sor - közölte kedden az OMV szóvivője, az APA osztrák hírügynökség ezzel kapcsolatos kérdésére. Thomas Huemer egyébként nem kommentálta a Mol ajánlatát az INA-ra.
Az OMV júliusban - amikor még napirenden tartotta a Mol-ra való ajánlattételt -, úgy nyilatkozott, hogy érdekelné a részesedésvásárlás az INA-ban.
A horvát tőkepiaci felügyelet (HANFA) jóváhagyta a Molnak a horvát INA olajipari csoportra tett, részvényenkénti 2800 kunás, vagyis 576,6 dolláros, nyilvános vételi ajánlatát, jelentette be a HANFA hétfőn.
A Mol az INA 31 százaléknyi, közkézen forgó részvényeire tett ajánlatot, az ajánlat 28 milliárd kunára értékeli az INA-t.