Ebből a tantárgyból középszinten 77 972, emelt szinten pedig 2278 tanuló vizsgázik. Holnap a matematika, szerdán a történelem, csütörtökön az angol, pénteken pedig a német tantárgyakból kell számot adniuk a tudásukról a diákoknak, akik közül több mint 71 000 végzős középiskolás. Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint a következő hetekben július 2-ig 1157 helyszínen folynak majd a vizsgák. A vizsgák 58 százaléka „rendes”, 35 százalék előrehozott, 4 százalék szintemelő, további 1,3 százalék pedig ismétlő vagy kiegészítő érettségi vizsga lesz, emellett lesznek, akik pótló, vagy javító vizsgát tesznek.
Magyar nyelv és irodalomból tavaly vizsgáztak először az új nemzeti alaptanterv szerint a diákok, így a korábbiakhoz képest megváltozott feladatlappal szembesültek az érettségizők. Mint arról a Népszava is írt a magyarérettségit egy évvel ezelőtt számos súlyos kritika érte, mert a gyakorlati feladatok helyett ismét a lexikális tudás került a középpontba,
ami a szakemberek szerint több évtizedes visszalépést jelentett. Az idei vizsga nagy kérdése, hogy vajon a feladatok ezt a tavalyi tendenciát követik-e majd.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) ügyvivője, Nagy Erzsébet arról tájékoztatta a Népszavát, hogy az érettségiztetésben résztvevő tanárok díjazása nem egységes, sok helyen siralmasan kevés. Ráadásul hétvégén még voltak olyan pedagógusok, akik nem kapták meg a megbízólevelüket, és a díjazásukról sem tudtak semmit.