3p

Összeomlik a magyar egészségügy?
Mennyi pénz hiányzik a rendszerből?
Mitől lesznek rövidebb várólisták?
Csak a magánegészségügyre számíthatunk?
Online Klasszis Klub élőben Rékassy Balázzsal

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a szakértőtől!

2024. szeptember 18. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A téli, csapadékos időjárás fokozottan igénybe veszi a gépjárművet. Nem csak a gumira érdemes azonban fokozottan figyelni, hanem az ablaktörlő lapátokra is. Ez a biztonság érdekében is kiemelt jelentőséggel bír, hiszen télen különösen sokszor van használatban. Amint megérett a cserére, nem érdemes túl sokat gondolkodni a dolgon, ráadásul akár online is megrendelhetjük a szükséges darabot.

Az általános szabály szerint évente egyszer cserélni kellene az ablaktörlő lapátot, ugyanis a gumi hajlamos az elöregedésre, a megkeményedésre. Az autóhasználattól és az időjárási viszonyoktól függően akár gyakrabban is szükség lehet a cserére. Tipikus hibának számít, hogy a téli hidegben odafagy a szélvédőhöz a gumi, és sérülést szenved az eltávolítás során. Hasonlóképp problémát okozhat, ha a lefagyott szélvédőn használjuk az eszközt. A megelőzés és a minél tovább tartó kiváló minőség érdekében a lapátokat célszerű elemelni éjszakára a szélvédőtől, a reggeli induláskor pedig a jégoldó spray kitűnő szolgálatot tesz.

Az autodoc.hu oldal információi szerint mind többen választják az internetes rendelés előnyeit, hiszen webáruházon keresztül garantáltan megtalálható az a típus, amelyre az autóhoz szükség van. Az időjárás viszontagságainak kitett ablaktörlő lapát cseréjekor az autó márkája, a modell és a típus alapján leszűrhetőek azok az eszközök, melyek megfelelőek lehetnek hozzá. Innentől pedig néhány kattintás és hamarosan házhoz érkezik az alkatrész.

A téli hónapokhoz közeledve azonban nem csak a kritikus területnek számító ablaktörlő lapát állapotát érdemes górcső alá venni, hanem az abroncsokét is. Ilyenkor sokan már túl vannak a gumicserén, de még legalább annyian állnak előtte. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a 7 fokos hőmérséklet beállta után már valóban nélkülözhetetlen a téli gumi használata. Vannak, akik a négyévszakos típusokra esküsznek, de érdemes tudni, hogy hegyvidéken vagy jelentős havazás esetén ezek nem biztos, hogy beváltják a hozzájuk fűzött reményeket.

Az ADAC minden évben teszteli a téli abroncsokat, és olyan szempontok alapján veszi őket górcső alá, mint a száraz és nedves körülmények közötti teljesítés vagy a fogyasztás. A hőmérséklet változása befolyásolja az útviszonyokat, így a hideg aszfalton kizárólag a téli abroncs felel meg a felé támasztott követelményeknek. Nem csak a gumi márkájára érdemes azonban odafigyelni, hanem arra is, hogy a már használt milyen állapotban van, milyen profilmélység jellemzi. Téli gumik esetén a minimum 4mm legyen az irányadó, efelé közeledve mindenképpen célszerű lecserélni az abroncsot.

A hideg időszakban javasolt a gépjármű állapotára különösen ügyelni. Ezen nem csak a kényelem, hanem a közlekedés biztonsága is múlhat. Az olyan apró, ám annál hasznosabb eszközök sem hiányozhatnak az autóból, mint a jégkaparó, ami igazi áldás lehet a jeges reggeleken.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!