A Miray Cruises hajózási vállalat várakozásainál többen jelentkeztek a Life at Sea néven futó utazásra, amely a tengeri kirándulóhajózás csúcsának tekinthető. A Yahoo Finance cikke szerint akik befizetik az évi minimum 30 ezer dolláros (10,7 millió forint) utazási díjat, azok egy három éven át tartó világ körüli hajóútra indulhatnak. A menetrend a következő: egy maximum 1250 utasnak helyet kínáló óceánjáró luxushajóval 200 ezer kilométert tehetnek meg, miközben érintik mind a hét kontinenst és 135 országban kötnek ki.
Nem lesz telt ház
A hajózási vállalat márciusban hirdette meg az utat, amely november 1-jén indul. A nagy kalandhoz új hajót vásárol a társaság, amely az MV Lara névre "hallgat". Ez a hajó egyébként az MV Geminitől veszi át azt a szerepet, hogy három éven otthont adjon a turistáknak. Több utasnak nagyobb közös pihenőhelyeket, emellett üzleti központokat és irodákat is kínál.
A Life at Sea utazásra nem töltik fel teljesen a férőhelyeket: a nagyobb kényelem érdekében az 1250-es kapacitásnak csak 85 százalékát használják ki. Így 1074-en vehetnek részt a maratoni utazáson. A 400 kabin természetesen nem egyforma, aki évi 41 ezer dollárt fizet az 13 négyzetméteres külső kabint kap, aki 110 ezer dollárt, az 20 négyzetméteres teraszos kabinban lakhat.
A pandémia adta az ötletet
A hároméves turistaút ötletének egyik alapja a távmunka elterjedése a koronavírus-járvány alatt. Sokan dolgoznak úgy, hogy távkapcsolaton kívül nem kell bejárniuk egy irodába. Így akár az óceán közepéről is dolgozhatnak. A wifikapcsolat ennek szellemében természetesen része az utazási díjnak. Emellett a rendszeres egészségügyi ellenőrzés, a kikötői adók befizetése, sőt az enni- és innivaló is benne foglaltatik az árban.
Miután nagyon sok ruhát és egyéb használati tárgyat kell pakolni a hároméves útra, az indulók kapnak a hajótársáságtól egy kisebb konténert, amibe mindent berakhatnak. Ez velük párhuzamosan érkezik a hajóra, azaz nincs szükség bőröndökre.