2p

Az amerikai kormány az Accenture nevű vállalati tanácsadó céget bízta meg azzal, hogy virtuális határt építsen ki a potenciális terroristák kiszűrésére. A beruházás mintegy 10 milliárd dollárba kerül majd.

Az amerikai kormány az Accenture nevű vállalati tanácsadó céget bízta meg azzal, hogy "virtuális határt" építsen ki a potenciális terroristák kiszűrésére. A beruházás mintegy 10 milliárd dollárba kerül majd.

Az USA határainak biztonságáért felelős belügyi szerv, a DHS (Department of Home Security) egy eddig példátlan biztonsági rendszert kíván bevezetni US-VISIT néven. Az már a beutazás előtt, a kiindulási állomáson meg kívánja szűrni az USA-ba érkező személyeket.
A minisztérium az Accenture nevű vállalati tanácsadó céget bízta meg a terv megvalósításhoz szükséges infrastruktúra kiépítésével. A 10 milliárd dollár összvolumenű beruházás egyike az amerikai kormányzat által kiírt eddigi legnagyobb IT-projekteknek, adja hírül a Der Spiegel az Accenture múlt heti sajtóközleményére hivatkozva.

A terv szerint a jövőben az USA-ba beutazó személyeket egy biometrikus szoftver segítségével világítják majd át, emellett mintegy 20 amerikai hatóság adatbankját fogják összekapcsolni.
Mint közismert, a biometrikus kontrollt részben már ma is alkalmazzák. Ennek részeként a vízumköteles személyekről határátlépéskor - már az USA-ban - fotó készül, majd ujjlenyomatot vesznek tőlük, amelyet digitálisan szkennelnek. A procedúrát októbertől minden beutazóra kiterjesztik majd.

Az Accenture, a Dell számítógépgyártó cég és a Raytheon fegyveripari vállalat által kiépítendő rendszer az eddigi gyakorlattól abban is különbözik, hogy az a beutazót már a kiindulási állomás repülőterén ellenőrzi.
Ezáltal tehát egy új, "virtuális határ" jön majd létre, amely már az elutazás helyszínén kiszűri az esetlegesen veszélyt jelentő személyeket. Ez a határ értelemszerűen a hivatalosnál lényegesen kijjebb húzódik majd és tovább fogja csökkenteni az esetleges terrorista támadások rizikóját, áll a közleményben.

Az amerikai kongresszus számvevőszéke (GAO) mindenesetre szkeptikusan fogadta a megaprojektet. A GAO szerint a VISIT egy kockázattal teli vállalkozás, amelynek költségei valószínűleg átlépnék a tervezett 10 milliárd dolláros keretet.

(Menedzsment Fórum)

Kapcsolódó anyag:
Május végétől kiadják a légiutasok személyes adatait az USA-nak

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!