A biztosítóhoz 2005 eddig eltelt időszakában 2,5 milliárd forint folyt be csoportos kockázati életbiztosításokból, amivel - a cég saját számításai szerint - piacvezető. A 210 ezer kezelt egyéni kockázati életbiztosítás saját becslése alapján a legnagyobb állomány a biztosítók között.
Az Allianz Hungária három hónappal ezelőtt kezdte értékesíteni Allianz Életprogram elnevezésű életbiztosítási csomagját, ebből az elmúlt három hónap alatt 3500 darabot értékesítettek, ami 500 millió forinttal növelte a biztosító életbiztosítási díjbevételeit. A kockázati és befektetési elemeket tartalmazó biztosítás több személyre, az egész családra kiterjeszthető, s újdonsága, hogy a futamidő alatt többször, az egyes élethelyzetekhez igazodóan változtatható a szerződés.
A cég az életbiztosításoknál is bevezetette a biztosítási bónusz fogalmát: az első éves életbiztosítási díj háromnegyedét egy speciális pénzalapba helyezi, majd az ötödik évtől kezdve annak meghatározott, hozamokkal növelt hányadát jóváírja az ügyfélszámlán. A bónusszal az AHB hosszabb lejáratú életbiztosítások kötésére serkentené ügyfeleit, írja az MTI.
Ugyancsak a hosszú távú szerződéseket ösztönzi az ügynöki jutalékrendszer átalakítása. Az életbiztosításoknál általános, igen magas, a teljes első éves befizetést - sőt, akár annak 120-140 százalékát - is kitevő ügynöki szerzési jutalékot minimálisra csökkentette. A jutalékfizetést mostantól porlasztja - azt folyamatosan, a biztosítás lejártáig kapja az ügynök - a cég, ösztönözve ezzel az értékesítőt a minél hosszabb távú szerződések megkötésére.
Ahogy arról az mfor.hu korábban a Gfk Biztosításipiaci Adatszolgáltatás című tanulmánya alapján hírt adott, a lakosság fele tv-reklámokból tájékozódik a biztosítókról. Legtöbbjük a jó hírnevet, a megbízhatóságot és a kedvez feltételeket tartja a legfontosabb szempontnak. A még el nem kötelezettek az ismerősök ajánlása alapján választanának maguknak biztosítót.
A személyre szóló biztosítással rendelkezők mintegy negyede bír nyugdíjbiztosítással (28 százalék), elérésre szóló életbiztosítással (27 százalék), vagy vegyes életbiztosítással (27 százalék). A kutatás eredményei alapján megállapítható, hogy életbiztosítást elsősorban a célból kötünk, hogy halál esetén anyagi biztonságot teremtsünk családunk számára, vagy valamilyen váratlan baleset következményeit áthidaljuk.