2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Piacokon szimatoltak az ellenőrök, gond volt a cseresznyével, paradicsommal és uborkával is. Összesen csaknem 4 tonna zöldség és gyümölcs értékesítését tiltották meg.

Csaknem 4 tonna zöldség és gyümölcs értékesítését tiltotta meg a  Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) 2017 tavaszán a nagybani piacokon végzett ellenőrzései során, amelynek keretében 135 őstermelőt ellenőrzött - közölte a Nébih kedden az MTI-vel.

a lefoglalt szamócák egy része (Nébih)

A Nébih közleménye szerint a háromhetes vizsgálat során a hatóság elsősorban a szamócaárusító őstermelőket ellenőrizte a budapesti, a turai, a kiskundorozsmai, a miskolci és a nyíregyházi nagybani piacokon.

Helyszíni intézkedésre 12 alkalommal volt szükség, amely legtöbbször a forgalmazás azonnali beszüntetését jelentette, egy esetben pedig az őstermelő igazolványát a helyszínen visszatartották - ismertette a hatóság.

Az ellenőrök összesen 3777 kilogramm zöldség és gyümölcs értékesítését tiltották meg, kivontak a forgalomból több mint 2,5 ezer kilogramm szamócát, továbbá cseresznyét, paradicsomot, káposztafélét, uborkát és palántákat is.

A hatóság közölte: gyakori szabályszegés volt az őstermelői igazolványon nem szereplő termékek értékesítése, illetve más termelő, kereskedő árucikkének forgalmazása. De volt példa okirattal történő visszaélésre is, amikor más személy értékesített az egyébként át nem ruházható őstermelői igazolvánnyal, ezért a Nébih eljárást kezdeményez a rendőrhatóságnál.

Valamennyi piacon hiányosság volt, hogy az árusok nem tüntették fel őstermelői igazolványszámukat - emelte ki a közleményben a hivatal.

A Nébih a szabálytalanul értékesítő őstermelőkkel szemben közigazgatási hatósági eljárást indít, a jogsértés súlyától függően 2 hónaptól 2 évig terjedő időtartamra bevonhatják a mezőgazdasági őstermelői igazolványt - olvasható a közleményben.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!