A bemutatott tervek szerint elsődlegesen hő-, áram-, illetve a kettő kombinációját termelő geotermikus kiserőművekről van szó. A terveket három modell alapján készítették el legalább 60 megawatt összteljesítményű erőművekre.
A tervek szerint a Pannonplast a beruházáshoz 20 százalék, mintegy 70 millió euró saját erőt biztosít és a kereskedelmi bankok finanszíroznának mintegy 30 százalékot. A többiről előrehaladott tárgyalásokat folytat a társaság az Európai Beruházási Bankkal (EIB) és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD) - mondta Gyimóthy Dénes, a Pannonplast megbízott vezérigazgatója, gazdasági igazgató.
Az izlandi cég a vállalkozásban a Kalina technológiával működő erőművek kulcsrakész szállítója, beleértve a kutatást és kitermelést is. A Kalina technológia a világon elterjedt más technológiák öt százalék körüli hatásfokához képest 12-13 százalékos hatékonyságot ér el.
A fúrásokat a jövő év áprilisában kezdik meg. Ezek költsége kutanként - a mélységtől függően - 200-400 millió forint - mondta Bokorovics Balázs. Az első erőművek építése várhatóan 2009-ben kezdődik, és 2010 közepétől üzemelhetnek. Mindegyik kiserőműre önálló projektcéget hoznak létre a helyi önkormányzatok bevonásával. Jelenleg 28-30 önkormányzattal van már megállapodás, vagy szándéknyilatkozat ilyen projektben való részvételről.