A társaság közel egy éve határozta el, hogy leválasztja üzletágát, mely üditőalapanyagokat és egyéb étel-összetevőt gyárt. A vállalat a befolyó összegből az adósságait csökkenti, kisebb akvizíciókat hajt végre és bővíti kínai jelenlétét.
A Degussa idén februárban adott túl ezen üzletága egyik részén, a Fruit Systems-en, melyet egy amerikai alapkezelő cég, a Speyside Equity vásárolt meg. A részleg joghurtokhoz, jégkrémekhez és péksüteményekhez használt alapanyagokat gyárt, írja a Reuters. A Degussa tavaly 441 millió euró bevételt ért el az étel-alapanyagok gyártásából, míg EBITDA-ja elérte a 49 millió eurót. Szakértők úgy vélekednek, hogy a cég nagyon jól járt üzletága eladásával, mivel annak megtérülése igen alacsony volt.
Mint arról az mfor.hu korábban beszámolt, a Degussa érintett egy Európai Unió által feszegetett kartell-botrányban. Mint ismeretes, az Európai Bizottság számos vegyi-gyártó világcéget megvádolt azzal, hogy törvényellenesen árakat egyeztettek.
Az ügyben érintett az angol Imperial Chemicals Industries és a Lucite, illetve a német BASF és a Degussa. A Bizottság úgy értesült, hogy a gyártók bizalmas piaci adatokat cseréltek egymással, és kartellt hoztak létre a methacrylate-monomer piacon. A methacrylate-monomers ragasztókhoz, átlátszó műanyagokhoz és burkoló anyagokhoz használt vízlepergető tulajdonságú felületet biztosít.