Lakshmi Mittal szerint az ajánlat az Arcelorban tulajdonnal rendelkező kormányok, illetve a versenyt szabályzó hivatalok ellenállásán bukhat meg. Ugyan a cég vezetése is elutasítja a felvásárlást, ám a részvényesek beleegyezése esetén ennek nem lenne nagy jelentősége.
Az mindenesetre figyelemre méltó, hogy az amerikai igazságügyi minisztérium bejelentette, hogy megkezdte a versenyjogi vizsgálatot. Ez már csak azért is meglepő, mert rendszerint akkor kerül erre sor, ha a felvásárlási ajánlatot elfogadják. Az amerikaiak igyekezete optimizmusra is okot adhatna, ám elemzők szerint a játszma ezúttal Európában dől el.

Az Arcelorban érdekelt államok - belga, spanyol, francia és luxemburgi - kormányzata eltérő álláspontot képvisel az ügyben. A legradikálisabbak a felvásárolandó cég székhelyének számító luxemburgiak, míg a leginkább pragmatikus álláspontot a belgák képviselik. Belgium "ésszerű megközelítést" akar tanúsítani a világ legnagyobb acélipari vállalatai között zajló felvásárlási csatában: előbb a két vállalatcsoport terveit tanulmányozza, s csak ezután, várhatóan hetek múltán foglal majd állást az ügyben - nyilatkozták az illetékesek szerdán.
Pozitív hatása lehet persze Lakshmi Mittal azon nyilatkozatának is, mely szerint az egyesülés esetén korántsem biztos az európai vállalatcsoport liege-i üzemének bezárása. A legtöbb döntéshozó ugyanis amiatt aggódik, hogy a két cég összeolvadását követően komoly leépítések várhatók.