Az utóbbi három évben jelentősen átalakult a nemzetközi közlekedés: globálisan megnőtt a nemzetközi utak iránti kereslet, miközben az utazási szokások - elsősorban a fapados légitársaságok előretörésének köszönhetően - döntően megváltoztak.
A Volánbusz a hosszú távú, kevésbé kihasznált vonalain megszüntette vagy ritkította a járatait. Nincs például már stockholmi járat, amelynek üzemeltetése a 2200 kilométeres távolság miatt nem volt gazdaságos; de megszűnt a közvetlen ZürichBasel járat is, átszállással viszont a korábbi heti egyszeri alkalom helyett napi egy járattal van lehetőség utazni. Ezzel párhuzamosan a vállalat a fókuszba az ezer kilométer alatti desztinációkat helyezte: a tengerparti üdülőhelyeket (Rovinj, Porec, Opatija, Zadar, Split, Jesolo, Lignano, Bibione, Rimini, Riccione, Cattolica), valamint a közeli országok nagyvárosait (Bécs, Krakkó) célozta meg.
Esetenként rövidítette a járatokat: míg korábban Rómába vagy Nápolyba is el lehetett jutni a társaság járműveivel, addig most csak Firenzéig viszik az utasokat, de átszállásos továbbutazást is felkínálnak. Emellett járatösszevonásokhoz átszállási csomópontokat alakítottak ki: egy-egy autóbuszba összevonják Budapest, Bécs és Pozsony utaskörét, és így szállítják Bécsből Londonba, Amszterdamba vagy Párizsba az utasokat, szintén partneri együttműködések keretében. Bővítették az igénybe vehető kedvezmények körét is, ezáltal a buszos utazás versenyképes a fapados légitársaságok áraival, számol be a Napi Gazdaság.