
A százalékos feltétel szerint a VW - a Scania legnagyobb egyedi részvényese - akkor mondana le részéről, ha a Scaniában a részvénytőke legalább 71,31 százalékát és a szavazati jogok legalább 56,01 százalékát birtokló részvényesek elkötelezik magukat az ügylet mellett. A VW a szavazati jogok 34, a részvénytőke 18,7 százalékát birtokolja a Scaniában.
A Volkswagen korábban 15 százalékos részesedést szerzett a MAN teherautó-gyártóban azzal a szándékkal, hogy kiépítsen egy stratégiai szövetséget a VW, a MAN és a svéd Scania között, s kihasználja az együttműködésből adódó szinergiákat. A VW közleménye szerint a háromoldalú partneri viszonyban a harmadik fél a Volkswagen brazíliai teherautó-részlege lenne.
A Volkswagen egyszersmind a Scania fő részvényese is. A svéd autógyártóra több felvásárlási ajánlatot tett a MAN az utóbbi hetekben, amit azonban a Volkswagen vezetése visszautasított, de nem zárt ki egy szélesebb együttműködést.
A MAN-Scania egyesüléssel - amelyre a MAN szeptember 13-án jelentette be a szándékát - Európa vezető teherjárműcége jönne létre. Elemzők szerint az ügylet 10-12 milliárd euróba kerülhet a MAN-nak. A két cég piaci tőkeértéke közel azonos, majdnem 9 milliárd euró.