Az amerikai pénzvilág központjában dolgozó nők között változatlanul azok a legsikeresebbek, akik a klasszikusan férfias jegyeket mutatják fel. Egy beruházási bankár úgy fogalmazott az eset kapcsán: a nőket itt nem nyomják el vagy nem zárják ki valamiből, hanem egyszerűen a rendszer része, hogy úgy kell inkább cselekedned, mintha hímnemű lennél. Az itteni férfi társadalom még egyszerűen nem szokta meg a nőket.
A pénzvilágban dolgozó egyik nő szerint ebben a világban sok férfi veszi körül az embert, akik állandóan beszélnek. Ha itt akarsz dolgozni, meg kell hallgatni és el kell fogadni őket. Egy brókernő erről úgy beszélt, hogy a pénzvilág központjában egyszerűen vastagabb bőr kell az embernek, és sok nőnek ez nincs meg, ezért itt többnyire férfiak üzletelnek.
Társa szerint egyértelműen érezhető a nemi megkülönböztetés, ezért a nőnek kell igazodnia a Wall Street kultúrájához. Csak az maradhat itt nőként a szakmában, aki felismeri, hogy a piac hektikussága miatt időnként a keményebb munkaszakaszokban is jól helyt kell állni. A férfiak részéről érkező nyomás pedig óriási a Wall Streeten, egy nőnek nem csak a munkájára kell koncentrálnia, de folyamatosan harcolnia kell a talpon maradásáért is.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Jelentős a különbség a német nők és férfiak fizetése között
54 millió dollárba került a brókereknek a szexuális diszkrimináció
13 millió dollárba kerülhet a nemi diszkrimináció a Merrillnek
A Wall Street még mindig a férfiak világa
Az érintettek közül senki sem akarta, hogy név szerint említsék azon nemi megkülönböztetéssel kapcsolatos per résztvevőjeként, amely azzal végződött, hogy a Morgan Stanley amerikai befektetési bank beleegyezett a felperesek összesen 54 millió dolláros kártérítésébe.