A Manpower által készített felmérés szerint minden ötödik brit munkaadó üdvözli a külföldi munkavállalókat, mivel így az országban lévő üres munkahelyeket is be tudják tölteni. Ugyanebből a kutatásból az is kiderült, hogy a britek 53 százaléka szívesen menne külföldre dolgozni, Nagy-Britannia pedig a második legnépszerűbb célpont az Egyesült Államok után a bevándorlók körében.
A Manpower összesen 28 ezer munkaadót és 29 800 dolgozót kérdezett meg, a nemzetközi munkaerőpiac mobilitását vizsgálták. A felmérésből az derül ki, hogy a brit munkaadók elsősorban olyan álláshelyeket töltenek be külföldiekkel, melyekre Nagy-Britannián belül nem találnának embert. Elsősorban fizikai munkásokból, szakácsokból, képzett eladókból, adminisztrációs munkatársakból van hiány az országban. Nehezen találnak brit munkaerőt a pénzügyi szektor cégei, de rengeteg orvost és nővért is "importál" az ország. A legtöbben Lengyelországból, Ausztráliából, Lettországból és Indiából mennek a szigetországba munkát vállalni.
A fenti felsorolásból is az látszik, hogy a legkülönbözőbb helyekre keresnek külföldi dolgozókat a brit cégek. Szükség van képzett, diplomás munkaerőre (orvosok, ápolók), illetve fizikai munkásokra is.
A megkérdezett brit munkaadók nem tartanak attól, hogy a helyi munkaerő külföldre vándorol, mindössze 18 százalékuk véli úgy, hogy ez bekövetkezhet a piacon. A Manpower ügyvezetője szerint a britek elsősorban azért mennek külföldre dolgozni, hogy új kultúrákat ismerjenek meg és újabb képességeket sajátítsanak el.
A megkérdezett munkavállalók 53 százaléka nyilatkozott úgy, hogy szívesen menne külföldre dolgozni, de jórészt csak ideiglenesen. A kivándorlók fele három éven belül vissza is térne az országba. Az okokat kutatva az derült ki, hogy az emberek 77 százaléka magasabb fizetés reményében menne külföldre, 76 százalék a karrierjét építené egy másik országban, míg 65 százalékuk szeretne megismerni egy új kultúrát.