A DT állásfoglalása szerint a tervezett szabályozás miatt kérdésessé válhat, hogy a cég a jövőben is képes lesz-e magas színvonalon és megfizethető áron teljes lefedettséget biztosítani - írja a Financial Times Deutschland.
Az úgynevezett Resale-szabályozás az új telekommunikációs törvény egyik legvitatottabb része, azt ma tárgyalja a német parlament gazdasági bizottsága. Hubertus Heil, a szociáldemokraták illetékese szerint "a lényeg az, hogy megtaláljuk az egyensúlyt az infrastruktúra és a szolgáltatások szintjén zajló verseny között. Mindkettőre szükségünk van, viszont az infrastruktúrára csak akkor lesz igény, ha ahhoz vonzó szolgáltatások kapcsolódnak."
Martin Krogmann, a kereszténydemokraták illetékese sem osztotta a DT nézeteit: "Midkét fenti szegmensben tartós versenyhelyzetet kell teremtenünk." Bár a távközlési piac liberalizációja óta már hat év eltelt, a németeknek több mint fele még mindig csupán a DT-hez fordulhat, ha vonalra van szüksége.
"A Resale-szabályozás célja éppen az, hogy fokozza a versenyt a távközlési piac több szegmensében" - tette hozzá. "Ezért a viszonteladásokat nem szabad feltételekhez kötni". Bár Krogmann megérti, hogy a DT félti a befektetéseit, de nem lát okot túlzott aggodalomra. "A szolgáltatások piacán zajló verseny élénkítésének feltétele, hogy infrastrukturális szinten továbbra is fennmaradjon a verseny."
A fejlesztések leállításával versenyezne a Deutsche Telekom
A Deutsche Telekom (DT) azzal fenyegetőzik, hogy a jövőben nem fog több pénzt a telefonhálózatába invesztálni. A DT-t a tervek szerint ugyanis arra köteleznék, hogy telefonhálózatát a viszonteladók részére nagykereskedelmi áron értékesítse.