A KSH gyorsjelentése szerint az első negyedévben a foglalkoztatottak száma 3,892 millió fő volt. A munkanélküliségi ráta a 2003 decembere és 2004 februárja közötti időszakban 6 százalék volt. Az idén január-márciusban a munkavállalási korú népesség 63,8 százaléka volt jelen a munkaerőpiacon, ami 0,2 százalékpontos csökkenés az előző év azonos időszakához képest. A jelentés szerint a változás a nők nyugdíjkorhatárának kitolódása mellett következett be - közölte a KSH.
A munkanélküliek 45,2 százaléka egy éve vagy annál régebben keresett állást, a tartósan munkanélküliek aránya alacsonyabb a decemberfebruári értéknél 1,3 százalékponttal, de magasabb az előző év azonos időszakában mértnél. A munkanélküliség átlagos időtartama a három hónap átlagában 16,6 hónap volt - áll a KSH besszámolójában.
A 1524 éves fiatalok aránya az összes munkanélkülin belül 21,1 százalék, az e korcsoportba tartozók munkanélküliségi rátája 14,2 százalék, 0,2 százalékponttal alacsonyabb, mint 2003 ugyanezen időszakában. (Az EU-országokban az erre a korcsoportra vonatkozó munkanélküliségi ráta az időszak középső hónapját jelentő 2004. februárban 15,9 százalék volt.)
Kapcsolódó anyagok
Enyhén javult a hazai foglalkoztatottság szintje
Egymás elől vadásszák a cégek a képzett munkaerőt
Az európai munkaerő-piac magyar szemszögből
A fiatalokat érinti leginkább a munkanélküliség
Az idén január-márciusban a munkanélküliségi ráta 6,1 százalék volt, szemben az egy évvel korábbi 6,4 százalékkal. A 15-24 éves fiatalok aránya az összes munkanélkülin belül 21,1 százalék - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).