A legtöbb dolgozó úgy véli, főnökeik kimondottan bürokratikusak, szidalmaikat rossz embereken vezetik le, nem következetesek a döntéshozásban, derült ki egy felmérésből.
[ajanlo=474][igazitas=left/]A Sirota Survey Intelligence három évig tartó kutatása során 3,5 millió alkalmazottat kérdezett meg világszerte, köztük olyan cégek dolgozóit is mint a Shell, a Tesco, a Microsoft és a Dell Computer. A beidegződés, miszerint a menedzserek hátráltatják alkalmazottaikat, nagyon elterjedt.
A munkások azt szeretnék tudni, mit várnak el tőlük munkájuk során, hogy kompetens főnökeik legyenek, és jobb legyen a cégen belüli összhang. A Sirota szerint a legnagyobb kihívást a vállalatok számára egy lelkes csapat létrehozása jelenti, mivel ez a kulcsa a sikeres működésnek, írja a BBC News.
Dr. David Sirota, a cég elnöke szerint, a menedzserek túl gyakran állnak az útba és gátolják alkalmazottaik természetes lelkesedését. "Az emberek azért jönnek dolgozni, hogy dolgozzanak. Sajnálatos módon gyakran ütköznek olyan akadályokba, melyek blokkolják a kiugró teljesítményeket, ilyen például a bürokrácia, mely lelassítja a döntéshozási folyamatokat" - fűzte hozzá Sirota. "A menedzsment feladata a munkavállalók teljesítményének segítése, ami a legtöbb esetben azt jelenti, hogy eláll az útból" - summázta véleményét Sirota.
Menedzsment Fórum
A főnökök gátolják dolgozóik jó teljesítményét
A legtöbb dolgozó úgy véli, főnökeik kimondottan bürokratikusak, a szidalmaikat rossz embereken vezetik le, nem következetesek a döntéshozásban, derült ki egy felmérésből. A Sirota Survey Intelligence három évig tartó kutatása során 3,5 millió alkalmazottat kérdezett meg világszerte, köztük olyan cégek dolgozóit is mint a Shell, a Tesco, a Microsoft és a Dell Computer.