3p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A legnagyobb különbség azok között akik munkahelyet váltanak és akik maradnak a régi, megszokott helyen nem az, hogy felettesük mennyire elégedett teljesítményükkel vagy ők maguk a fizetésükkel. Egy friss kutatás szerint a felmondások mögött a leggyakrabban az van, mennyire frusztrálja a dolgozókat a munkájukat.

A brit Sirota Survey Intelligence 228.798 munkavállalót kérdezett meg arról, mi miatt váltanak. A legnagyobb különbség azok között, akik egy éven belül más munkahelyen szeretnének dolgozni, valamint azon dolgozók, akik akár több, mint öt évig is maradnának az elégedettség volt. A továbbállni szándékozók ugyanis csak 33 százaléka mondta, hogy az, míg a maradók 85 százalékban voltak megelégedve munkahelyükkel, főnökeikkel, feladataikkal és munkakörülményeikkel.

Az ezt követő legnagyobb véleménykülönbséget (39 százalék) kiváltó kérdés az volt, hogy mennyire elégedettek azzal a munkával, amit jelenleg végeznek. A váltani készülőknek mindössze 45 százaléka volt az, míg a jelenlegi munkahellyel hosszú távon számolóknak 84 százaléka állította: nincs panaszkodni valója munkakörét illetően.

Az előrelépési lehetőségek esetében már kisebb - mindössze 34 százalékos - volt a véleménykülönbség. A felmondani szándékozóknak 20 százaléka volt bizakodó ezzel a tényezővel kapcsolatban, míg a lecövekeltek 54 százaléka gondolta, hogy van esély feljebb lépni a szamárlétrán. A közvetlen főnökökről sem különböztek túlságosan az álláspontok, akik munkahelyet készülnek váltani kicsit több, mint a fele (55 százalék) volt elégedett elöljárójával, míg a maradni szándékozóknak a háromnegyede (78 százalék) állította ugyanezt.

A legkisebb különbség (19 százalék) a fizetések okozták. Az egy éven belül felmondást fontolgatók 28 százaléka volt elégedett jövedelmi szintjével, míg a több évig is maradni szándékozóknak is csak 47 százaléka gondolta így.

Az ACNielsen egyik frissen publikált nemzetközi felmérése szerint a magyarok mindössze 31 százaléka ítéli meg pozitívan munkahelyi kilátásait a következő tizenkét hónap során. A 42 országra kiterjedő kutatásban ebből a szempontból az öt legpesszimistább ország közé tartozunk. Ennél alacsonyabb mutatókat Európában csak Portugáliában (8 százalék) és Franciaországban (15 százalék) tártak fel.

Földrészünkön a megkérdezettek átlag 47 százaléka számít jóra a munkahelyével kapcsolatban közeljövőben. A személyes pénzügyi helyzet tizenkét hónapon belül várható javulására vonatkozó válaszokkal a tíz legpesszimistább ország közé kerültünk be; ugyanis honfitársaink közül csak 50 százalék számít anyagi viszonyainak javulására egy éven belül.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!