A brit Sirota Survey Intelligence 228.798 munkavállalót kérdezett meg arról, mi miatt váltanak. A legnagyobb különbség azok között, akik egy éven belül más munkahelyen szeretnének dolgozni, valamint azon dolgozók, akik akár több, mint öt évig is maradnának az elégedettség volt. A továbbállni szándékozók ugyanis csak 33 százaléka mondta, hogy az, míg a maradók 85 százalékban voltak megelégedve munkahelyükkel, főnökeikkel, feladataikkal és munkakörülményeikkel.
Az előrelépési lehetőségek esetében már kisebb - mindössze 34 százalékos - volt a véleménykülönbség. A felmondani szándékozóknak 20 százaléka volt bizakodó ezzel a tényezővel kapcsolatban, míg a lecövekeltek 54 százaléka gondolta, hogy van esély feljebb lépni a szamárlétrán. A közvetlen főnökökről sem különböztek túlságosan az álláspontok, akik munkahelyet készülnek váltani kicsit több, mint a fele (55 százalék) volt elégedett elöljárójával, míg a maradni szándékozóknak a háromnegyede (78 százalék) állította ugyanezt.
A legkisebb különbség (19 százalék) a fizetések okozták. Az egy éven belül felmondást fontolgatók 28 százaléka volt elégedett jövedelmi szintjével, míg a több évig is maradni szándékozóknak is csak 47 százaléka gondolta így.
Az ACNielsen egyik frissen publikált nemzetközi felmérése szerint a magyarok mindössze 31 százaléka ítéli meg pozitívan munkahelyi kilátásait a következő tizenkét hónap során. A 42 országra kiterjedő kutatásban ebből a szempontból az öt legpesszimistább ország közé tartozunk. Ennél alacsonyabb mutatókat Európában csak Portugáliában (8 százalék) és Franciaországban (15 százalék) tártak fel.
Földrészünkön a megkérdezettek átlag 47 százaléka számít jóra a munkahelyével kapcsolatban közeljövőben. A személyes pénzügyi helyzet tizenkét hónapon belül várható javulására vonatkozó válaszokkal a tíz legpesszimistább ország közé kerültünk be; ugyanis honfitársaink közül csak 50 százalék számít anyagi viszonyainak javulására egy éven belül.