[ajanlo=194][igazitas=left/]A britek kiemelkedően a legtöbb időt töltik munkával Európában. Ennek számos negatív következménye van, egyebek között az, hogy az általában rövidebb munkaidőt teljesítő nők bérszintje egyre nagyobb különbséget mutat a férfiakéhoz képes. Igaz, teszik hozzá a szakértők, a szigetországban az egyik legmagasabb a munkáltatók által elvárt, ám ki nem fizetett túlórák száma.
A tapasztalatok szerint a nők annak érdekében, hogy fizetésük megközelítse a férfiak jövedelmét, hajlandóak többet dolgozni, ám mindez természetesen a magánélet, és a családi kötelékek rovására megy.
Problémát jelent az is, hogy a brit nők Nyugat-Európa legrosszabbul fizetett női munkaerejét adják, a kormányzat részükre nyújtott támogatása gyakorlatilag csak az anyasággal kapcsolatos, ráadásul ez is jócskán elmarad az európai átlagtól.
[ajanlo=206][igazitas=left/]Nem véletlen, hogy a brit nők általában mihamarabb vissza akar menni munkahelyükre dolgozni, hogy jövedelmük ezáltal valamelyest normlizálódjon, jóllehet jóval kevesebbet keresnek, mint férfi kollégáik, akik ezt részint azzal érik el, hogy heti 50 óránál is többet dolgoznak.
A férfiak túlórázása Nagy-Britanniában a dolgozókra leselkedő első számú veszély - mondta a szakszervezeti szövetség, a TUC főtitkára. A férfiak nem mennek haza, ezért a nőknek kell minél hamarabb otthon lenniük, hogy összetartsák a családot. Ennek stressz a vége. Az országban meg kell találni a jobb munka-otthoni élet mérleget.
A Menedzsment Fórum az Incomes Data Services-re hivatkozva már korábban közölte, hogy az EU-ban máshol sem sikerült felszámolni a juttatások terén megjelenő egyenlőtlenséget. Franciaországban például 12 százalékkal keresnek kevesebbet a nők azonos munkakörökben, de Finnországban és Németországban is létezik a diszkrimináció.
Magyarországon a kimutatások szerint a közép és felsőfokú végzettségű férfiak akár 30-40 százalékkal is többet keresnek, mint az ugyanolyan képzettségű nők. Itthon a legkirívóbb az egyenlőtlenség az energiaiparban és a pénzügyi szolgáltatásoknál. Jobb a helyzet a közszférában, az oktatásban például csak 20 százalékkal keresnek jobban a férfiak.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Még mindig sokkal kevesebbet keresnek a nők
Alig csökken a nők hátrányos helyzete a munkaerőpiacon
Kifizetetlen túlórák
A hosszabb munkaidő éket ver a női és férfi fizetések közé
A brit szakszervezetek arra ösztökélik a munkavállalókat, hogy újabb, rugalmasabb foglalkoztatási lehetőséget biztosító megállapodásokat próbáljanak kötni, így elérve, hogy a munkaidejük csökkenjen.