A leginkább lesújtó megállapításokat a harmincas nők estén állapítottak meg a kutatók, esetükben 77 százalékos volt a hamis adatok feltüntetése. A legbecsületesebbek a 20-as éveik elején járó férfiak voltak, de náluk is tízből négy esetben találtak kisebb-nagyobb hazugságokat az életrajzukba rejtve.
A Menedzsment Fórum által megkérdezett szakemberek szerint itthon még nem készült ilyen felmérés, ugyanakkor a magyarok is gyakran szépítik a helyzetet. A hazai álláskeresők esetében a diplomával kapcsolatos visszaélések száma elenyésző, ugyanakkor a nyelvtudást illetőn sokszor próbálják a jelöltek a valós helyzetnél jobb színben feltüntetni magukat.
A brit eredményeket publikáló The Risk Advisory Group (TRAG) szerint az eredmények amellett, hogy megdöbbentőek, kórképet is adnak a jelenlegi állapotokról. A munkavállalók ugyanis egyre több dologra hajlandók annak érdekében, hogy egy jó állást megkapjanak. A most közzétett számok szerint a csalók aránya 16 százalékkal növekedett az egy évvel korábbi adatokhoz képest.
Egy másik, a közelmúltban napvilágot látott felmérés is felhívta a csúsztatásokra a figyelmet. A Reed Business Information szakértői szerint leginkább a senior menedzserek hajlamosak megváltoztatni a tényeket. A cégvezetők önéletrajzában található adatokat összehasonlítva a realitással kiderül, hogy 19 százalékuk hazudott valamivel kapcsolatban. A menedzserek és részlegvezetők 11 százalékának voltak önéletrajzában megkérdőjelezhető adatok.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
A magasabb pozícióban inkább csalnak az önéletrajzukban
Fejvadászok tippjei az önéletrajz-íráshoz
Fiatalabbnak vallják magukat a marketingesek
A jó állásért hazudnak is az emberek
Egy brit felmérés szerint az önéletrajzok kétharmada tartalmaz csúsztatásokat. A leggyakoribb hazugságok a képzettséget illetően tapasztalhatók, emellett a korábbi munkahelyi ajánlások hamisítása számít mindennaposnak.