A városközponthoz közeli, jó közlekedésnél lévő, középkategóriájú, egy-, másfél, egy plusz két és fél szobás szobás lakások iránt főleg az első lakást vásárlók érdeklődnek. A kereslet a 7-10 százalékos áremelkedés és a kamatkondíciók változásának hatására leginkább az egyszobás, illetve a kisebb, 43 négyzetméter alapterületű másfél szobás irányába tolódott el.
[ajanlo=50][igazitas=left/] A Világgazdaság által megszólaltatott szakértők szerint főleg a 8-15 millió forint közötti, 30-50 négyzetméter alapterületű lakásokra mutatkozott a legnagyobb igény.
Emellett az új lakás is slágernek számított az utóbbi időben, mivel a finanszírozási lehetőségek azok vásárlását részesítik előnyben.
A fővárostól délnyugatra és délkeletre eső régióban - a társasházi lakások iránti kereslet emelkedése mellett - továbbra is népszerűek maradtak a telkek.
Az agglomerációba költözésnél fontos szem előtt tartani az adott település infrastruktúráját, fejlesztési, fejlődési lehetőségeit, mivel körültekintő választás esetén az agglomerációs telek kiváló befektetésnek számít.
Így például Budaörsön, a XI. kerülettel határos részeken két év alatt megduplázódtak az árak, elérték a 40-45 ezer forintot négyzetméterenként, a törökbálinti Tükörhegyen is pedig 3 év alatt 25-30 ezerre forintra tornászta fel az értéket a lakópark-fejlesztés.
Biatorbágyon szintén a lakópark-építés húzta fel az árakat a jelenlegi 18-20 ezer forintra, írja a Világgazdaság.
A kislakás és a délnyugati építési telek a sláger a fővárosban
A lakáspiacon az elmúlt hónapokban elsősorban az egy vagy másfél szobás lakások iránt nőtt meg a kereslet, de egyes Budapest környéki települések építési telkei is kelendőek voltak, írja a Világgazdaság.