3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Franciaország jövőre rendkívüli adót vet ki a repülőjegyekre a szegénység elleni világméretű küzdelem finanszírozására. Előrejelzések szerint a légi forgalom idén összesítve 6,8 százalékkal fog növekedni.

[ajanlo=474][igazitas=left/]Jacques Chirac francia elnök hétfői nyilatkozata szerint az ilyen úton előteremtett összeget elsősorban az AIDS, a tuberkulózis és a malária elleni küzdelem támogatására fordítanák. A szeptemberi ENSZ közgyűlésen Németország, Brazília, Algéria, Chile és Spanyolország is támogatja majd a kezdeményezést. Franciaország megkezdte a kísérleti program összeállítását, adja hírül az MTI.

Thierry Breton francia pénzügyminiszter egy júniusi ENSZ ülésen vetette fel, hogy a repülőjegyekre kivetett különadó különösen megfelelne a célra, hiszen a "repülővel utazók a legritkább esetben tartoznak a szegények közé".

A francia illetékesek jegyenként öt eurós nagyságrendet neveztek meg irányadóként, üzleti osztályú jegyek után pedig 20 eurót. Ez évente mintegy tízmilliárd eurós bevételt jelentene. 1960 óta a légi forgalom évente átlagosan kilenc százalékkal bővült.

Az Air4casts júliusban publikált előrejelzése szerint idén összesítve 6,8 százalékkal fog növekedni a légi forgalom 2004-hez képest. Ezen belül a belföldi utak esetében 6,7, a nemzetköziek terén pedig 9,4 százalékos lesz az emelkedés.

A legmagasabb növekedési ütem a Közel-Keleten, a legalacsonyabb pedig Európában figyelhető meg (9,6, illetve 6,4 százalék).

A tíz legnagyobb ország utasszám-növekedését mutató listán az első helyért Kína és Kanada verseng. 2005 harmadik negyedévében Kína vezet majd 11,2 százalékkal, ez azonban a negyedik negyedre 9,1-re esik vissza. Ezzel szemben az észak-amerikai ország harmadik negyedbeli 10,1 százalékos növekedése után a negyedikben is 9,8 százalékos bővülésre számíthat, amivel átveszi a vezetést. A lista tizedik helyén Japán áll 1, illetve 2,6 százalékos emelkedéssel. Az előrejelzés szerint ezen a téren jövőre Ausztrália fogja átvenni a vezetést, ebben az évben még Indiában, Malajziában és Thaiföldön lesz jelentős növekedés.

Az európai országok közül a tízes listán Nagy-Britannia, Németország, Spanyolország, Franciaország és Olaszország szerepel. Ezek a középmezőnyt képviselik, a leggyorsabb növekedés Spanyolországban lesz majd (7,8 százalék a harmadik, 8,5 százalék a negyedik negyedben). Az európaiak között az utolsó helyezett Franciaországban 3, illetve 4,1 százalékos emelkedést jeleznek előre.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!